Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Starostwa Powiatowego w Myśliborzu

Wyszukiwanie zaawansowane

Tagi

1005/2014 w sprawie uruchomienia punktu pomocy weekendowej i nocnej dla mieszkańców Dębna i Boleszkowic

Zgłoszona przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na piśmie z dnia 30 kwietnia 2014r.

 

w sprawie uruchomienia punktu pomocy weekendowej i nocnej dla mieszkańców Dębna i Boleszkowic:

 

Treść zapytania:

Ponownie pytam dlaczego Zarząd Szpitala w Dębnie Sp. z o.o. nie przygotował właściwej oferty na zakontraktowanie świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki podstawowej? Czy zostanie rozli­czony z tego faktu?

Dlaczego Prezes Zarządu wystąpiła do Burmistrza Dębna o pomoc finansową na zakontraktowanie świadczeń w ramach nocnej i świą­tecznej opieki podstawowej, w chwili kiedy już złożyła ofertę? Dla­czego nie zrobiła tego przed złożeniem oferty?

Dlaczego Zarząd Szpitala Sp. z o.o. w Dębnie nie złożył odwołania od rozstrzygnięcia?

Uzyskałam odpowiedź, że położenie w Myśliborzu dawało konkuren­towi przewagę 10 punktową za lokalizację. Biorąc pod uwagę, że Szpital w Barlinku posiada swój kontrakt, to położenie Dębna jest środkiem terenu, którego opieka dotyczy tj. Myśliborza, Dębna i Boleszkowic.

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Informuję, że oferta na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Szpitala w Dębnie Sp. z o.o. przygotowana została zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia, tj. w sposób właściwy i prawidłowy. W przypadku niespełnienia warunków konkursowych oferta przedstawiona przez Szpital nie przeszłaby oceny formalnej i merytorycznej.

Potrzeba wystąpienia do Burmistrza Dębna o pomoc finansową w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej wynikała z faktu, iż „cena oczekiwana” podana przez NFZ została obniżona w stosunku do poprzedniego okresu kontraktowania o 4.000 zł miesięcznie.  

Jednocześnie kryterium ceny stanowiło tylko 20 % oceny oferty (a nie jak było w latach poprzednich 50%). Cena, którą zaproponowało NFZ pokrywała koszty udzielania świadczeń z niewielką stratą dla szpitala. W związku z czym w chwili możliwości negocjacji kontraktu, Szpital w Dębnie Sp. z o.o. podjął wszelkie działania, mające na celu uzyskanie  najwyższej oceny, jednak konieczne było obniżenie ceny, co wiązało się z większą stratę dla szpitala. Dlatego też, zasadnym było zwrócenie się do Burmistrza Dębna z prośbą o współfinansowanie.    

Szpital w Dębnie Sp. z.o.o. złożył odwołanie od rozstrzygnięcia konkursowego w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w przewidywanym terminie wraz z uzasadnieniem odwołania. Po rozpatrzeniu przedmiotowego odwołania decyzja NFZ została podtrzymana. Jednym z kryterium konkursu stanowiła lokalizacja, gdzie oferent otrzymywał dodatkowe punkty za położenia w tzw. głównym ośrodku administracyjnym obszaru zabezpieczenia, czyli „wśród kilku siedzib gmin i siedziby powiatu”. W przypadku Szpitala w Barlinku postępowanie konkursowe dotyczyło zabezpieczenia obszaru Barlinek-Pełczyce-Nowogródek Pom., które to na swoim obszarze nie posiadają „głównego ośrodka administracyjnego” Zaznaczyć należy, że dodatkowym kryterium, stanowiła kontynuacja umowy na realizację świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.  


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Dagmara Gembiak

Data wytworzenia:
27 cze 2014

Osoba dodająca informacje

Dagmara Gembiak

Data publikacji:
26 maj 2022, godz. 12:21

Osoba aktualizująca informacje

Dagmara Gembiak

Data aktualizacji:
27 cze 2014, godz. 13:01