Deklaracja dostępności
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Starostwo Powiatowe w Myśliborzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych bip.powiatmysliborski.pl .
Status pod względem zgodności
Treści niedostępne
Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:
Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z urzędem pod adresem poczty elektronicznej starostwo@powiatmysliborskipl. Kontaktować można się także przesyłając korespondencje w wersji papierowej na adres Starostwo Powiatowe w Myśliborzu ul. Północna 15, 74-300 Myślibórz lub pod numerem telefonu 95 747 20 21.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności, należy składać na adres poczty elektronicznej sekretariat@powiatmysliborski.pl lub pod numerem telefonu 95 747 20 21.
Koordynator w zakresie dostępności cyfrowej - Marek Bernacki;
Koordynator w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej - Ewelina Szóstka
Postępowanie odwoławcze
ulica Północna 15,
74-300 Myślibórz
Inne informacje, określone w Dz. U. 2019 poz. 848 - art. 10. 2
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Dostępność architektoniczna
Główna siedziba Starostwa Powiatowego w Myśliborzu mieści się przy ulicy Północnej 15, jest częściowo dostosowana do dostępności osób ze szczególnymi potrzebami. Otoczenie budynku posiada jasny system informacji nawigujących, z informacją gdzie znajdują się poszczególne Wydziały oraz instytucje mające siedzibę w biurowcu. Brak jest oznaczenia poziomego informującego w którą stronę osoba z niepełnosprawnością powinna się poruszać. Obiekt posiada trzy wejścia:
1. Wejście A- od strony stadionu;
2. Wejście B- od strony Wydziału Komunikacji;
3. Wejście C- od ul. Północnej (z podjazdem dla niepełnosprawnych);
Obiekt od strony A dysponuje dwoma oznakowanymi stanowiskami parkingowymi, które są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i posiadają bezkolizyjne wejście do budynku z podjazdem dla osób ze specjalnymi potrzebami. W holu wejściowym znajduje się miejsce odpoczynku oraz miejsce zabaw dla dzieci. W bezpośredniej bliskości od wejścia do budynku usytuowane jest Biuro Obsługi Interesanta, z którego osoby mogą korzystać w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Pracownicy biura udzielają wszelkiej niezbędnej pomocy w uzyskaniu informacji o sposobie załatwieniu spraw. W holu wejściowym znajduje się tablica informacyjna przedstawiająca rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń.
Przed wejściem od strony B znajdują się pergole z siedzeniami do wypoczynku. Nawierzchnia przed wejściem jest utwardzona płytkami antypoślizgowymi i posiada nachylenie podłużne. Rozwiązanie takie ułatwia dostanie się do budynku osobom z niepełnosprawnościami ruchu, opiekunom z dziećmi, osobom starszym. Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, a także drzwi zewnętrzne i wewnętrzne o odpowiedniej szerokości –wolne od barier poziomych przestrzeni. W budynku znajduje się łazienka dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W holu oraz w głównym pomieszczeniu wydziału znajdują się miejsca do odpoczynku. Pomieszczenia posiadają dostateczne wytłumienie pogłosu i ewentualnego echa. Zastosowano ograniczone stosowanie opraw oświetleniowych z widocznym źródłem światła aby nie powodowały zjawiska olśnienia.
Wyjście do budynku od strony C przy ul. Północnej, gdzie znajduje się Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności spełnia wszystkie wymagania dotyczące dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym posiada wydzielone miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych a za drzwiami wejściowymi znajduje się dźwiękowe przywołanie pracownika PZON, która ułatwi realizację wskazanych potrzeb. Drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne posiadają automaty samozamykające bez progów utrudniających wejście a ciągi komunikacyjne posiadają przestrzeń manewrową dla osób poruszających się na wózkach. W części tej znajduje się także miejsce do odpoczynku oraz toaleta dostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Zapewniona została możliwość poruszania pomiędzy piętrami za pomocą windy, która posiada odpowiednie parametry, aby mogły z nich korzystać osoby na wózkach oraz z wózkami, osoby z wadą wzroku, gdyż każde piętro oznaczone zostało informacjami z pismem punktowym dla niewidomych (Barill) –brak jest powiadomienia głosowego informującego o zamykaniu oraz otwieraniu drzwi, a także o jej położeniu. Szerokie korytarze ułatwiają poruszanie poziome po piętrach do wszystkich dozwolonych pomieszczeń w budynku oraz do przystosowanych dla osób niepełnosprawnych toalet. Kolorystyka ciągów komunikacyjnych zachowuje zasady kontrastu dla osób z upośledzeniem wzroku (posadzki znacznie ciemniejsze niż powierzchnia ścian).
Z uwagi na konstrukcję budynku utrudnione jest poruszanie się osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z wózkami dziecięcymi pomiędzy częściami A i B wewnątrz obiektu z powodu różnicy poziomów, gdzie należy pokonać bieg schodowy. Jako alternatywne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest możliwość udostępnienia profesjonalnego transportera schodowego. Osoby odwiedzające Urząd mają prawo wstępu do budynku i pomieszczeń z wyłączeniem pomieszczeń technicznych z psem asystującym lub psem przewodnikiem za okazaniem odpowiednich dokumentów czworonoga. Obiekt nie posiada systemów naprowadzających dźwiękowo oraz brak jest oznaczeń ciągów komunikacyjnych poziomych.
Starostwo Powiatowe w Myśliborzu posiada możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego po uprzednim powiadomieniu -przynajmniej trzy dni przed dniem, kiedy planuje się załatwić sprawę. Urząd po dokonaniu zgłoszenia zapewnia obsługę osoby uprawnionej w terminie przez nią uzgodnioną. W przypadku braku możliwości realizacji takiego świadczenia, pracownik Starostwa zawiadamia osobę uprawnioną, podając uzasadnienie i wyznacza jednocześnie możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazuje inną formę realizacji uprawnień.
Elementy dodatkowe deklaracji, wskazane w Dz. U. 2019 poz. 848 - art. 10. 5, 6.
Aplikacje mobilne
Pozostałe informacje
— zamiar osiągnięcia wyższego poziomu dostępności niż wymagany prawem,
— środki zaradcze, które zostaną podjęte w celu rozwiązania kwestii niedostępnych treści na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych, w tym ramy czasowe wprowadzenia tych środków w życie:
Powiat Myśliborski posiada swoją stornę internetową: www.powiatmysliborski.pl, która jest dostosowana cyfrowo dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz posiada tłumaczenie w języku PJM i ETR informacji dotyczących wykonywanych zadań w Starostwie oraz Powiecie Myśliborskim. Serwis Biuletynu Informacji Publicznej zawiera dokumenty PDF, DOC, XLS z niepoprawną logiczną strukturą dokumentu, redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Oprogramowanie CMS umożliwia zarządzanie stroną BIP w taki sposób, aby była ona zgodna ze stawianymi wymaganiami Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1) zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z dnia 4 kwietnia 2019 roku.
Informacje o zakresie działalności Urzędu określa Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Myśliborzu dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie bip.powiatmysliborski.pl