herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

841/2013 w sprawie ogłoszenia przetargu na remont budynku przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XLI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 października 2013r.

 

w sprawie ogłoszenia przetargu na remont budynku przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu:

 

Treść zapytania:

 

Dlaczego do dnia dzisiejszego nie przeprowadzono przetargu na remont budynków Starostwa przy ulicy Północnej 15 w Myśliborzu.

Czy środki finansowe wykazane na to zadanie były fikcją? A przecież istnieją do dnia dzisiejszego środki zapisane  w budżecie. Co prawda 300.000 zł zostało dziś zdjęte, ale zostały jeszcze środki na to zadanie. Czy te środki zostaną wykorzystane na remont tego budynku, czy są fikcyjne, bo będą zabierane na inne zadania, ponieważ budżet jest niedoszacowany.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

zauważył, że podobne pytanie padło na dzisiejszej sesji i odpowiedzi udzielała Pani Wicestarosta. Stwierdził, że gdyby dzisiaj została podjęta decyzja o ogłoszeniu przetargu i przystąpiono by do adaptacji tych pomieszczeń byłoby to niefrasobliwe, krzywdzące. Byłoby to nieetyczne podejście do środków publicznych, tym bardziej, że podejmowane są działania mające na celu osiągniecie stabilizacji, m.in. w sferze oświatowej. Nierozsądne jest realizowanie remontu tego budynku na potrzeby urzędu, skoro środki finansowe na ten cel nie były nigdy zabezpieczone. Te środki, które planowano zabezpieczyć znajdą inne przeznaczenie - bardziej potrzebne.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 22-01-2014 10:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 22-01-2014
Ostatnia aktualizacja: - 22-01-2014 10:25