herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

826/2013 w sprawie rejestrów skarg i wniosków znajdujących się w Starostwie Powiatowym

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewiczainterpelacja na XLI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 października 2013r.

 

w sprawie rejestrów skarg i wniosków znajdujących się w Starostwie Powiatowym:

 

Treść zapytania:

 

Kolejna sprawa dot. rozpatrywania skarg w Starostwie. Można się pogubić ile jest rejestrów i tworzonych spraw w Starostwie. Czemu ma to służyć? Skargi wpływają do Starosty i do Rady Powiatu w Myśliborzu. Jeden rejestr ma Starosta, tzn. które rozpatruje Zarząd, drugi ze skargami rozpatrywanymi przez Radę, a jeszcze inne pisma są zupełnie gdzieś indziej. Przewodniczący Rady mówi, że wszystko można przeczytać w Biurze. Jeżeli nie wiem, idę i biorę rejestr, a tam nic nie ma, to nie dostanę danego dokumentu. A jest on wpięty gdzie indziej. Do Przewodniczącego wpłynęło ostatnio pismo z RIO w Szczecinie. Mam nadzieję, że te nieprawidłowości zostaną naprawione. Nie może tak być. Podobało mi się działanie Starosty w zakresie jednego pisma, które dotyczyło działalności jednej z jednostek. Reakcja Starosty była bardzo szybka i sprawa została ucięta. Nie można przechodzić obojętnie w sprawach tak istotnych.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Sekretarz Powiatu – Barbara Krakowska-Petruk

przekazała, że po kontroli doraźnej Wojewody, która została przeprowadzona na początku IV kadencji, wprowadzono odrębne rejestrowane skarg i wniosków. Prowadzi się dwa rejestry ze względu na organ, który jest właściwy do załatwienia skargi. Osobno prowadzi się rejestr dla skarg, co do których właściwym do rozpatrzenia jest Rada Powiatu, i odrębnie rejestr skarg dla Starosty. Natomiast jeżeli chodzi o rejestrowanie jakichkolwiek innych pism przekazała, że w tut. Urzędzie stosowany jest rzeczowy wykaz akt i pisma rejestruje się zgodnie z RWA.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 07-11-2013 14:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 07-11-2013
Ostatnia aktualizacja: - 07-11-2013 14:50