herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

822/2013 w sprawie sprzedaży usług przez Spółkę "Szpital w Dębnie Sp. z o.o."

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewiczainterpelacja na XLI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 października 2013r.

 

w sprawie sprzedaży usług przez Spółkę „Szpital w Dębnie Sp. z o.o.”:

 

Treść zapytania:

 

Mówiono przez cały czas, że wszystkie przekształcenia szpitali, komercja będą lekiem i panaceum na długi szpitali. Mowa była o tym, że szpitale będą mogły być konkurencyjne i świadczyć usługi. Jeśli tak faktycznie jest, to dlaczego ta Spółka za 6 m-cy wykazuje tylko 12.600 zł sprzedaży usług. Czy szpital oferuje jakieś usługi, a jeśli tak, to jakie?

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Prezes Zarządu Spółki Szpital w Dębnie Sp. z o.o. – Magdalena Małyska

przekazała, że przychody ze świadczeń medycznych od początku 2013 roku nie finansowane z NFZ wynoszą ponad 143.000 zł. A w porównaniu do lat poprzednich jest to kwota znacząca. Po części spowodowane to jest to tym, że od początku roku funkcjonuje system 
e-WUŚ, w którym można sprawdzić, czy dany pacjent jest ubezpieczony, czy też nie. Wówczas wystawiana jest faktura jeżeli nie posiada ubezpieczenia. Szpital świadczy także usługi komercyjne. Zauważyła, że okolice Dębna nie są zbyt bogate i dopóki obowiązują takie, a nie inne zasady ubezpieczeń, zbyt dużych dochodów nie będzie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 07-11-2013 14:46
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 07-11-2013
Ostatnia aktualizacja: Dagmara Gembiak 07-11-2013 14:46