herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

807/2013 w sprawie anonimu dot. nieprawidłowości w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębnie

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XLI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 października 2013r.

 

w sprawie anonimu dot. nieprawidłowości w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębnie:

 

Treść zapytania:

 

Jakie kroki zostały podjęte po wpływie pisma z dnia 5 sierpnia br. do Starosty Powiatu, Przewodniczącego Rady Powiatu i Dyrektora PCPR opisującego bulwersujące nieprawidłowości panujące w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębnie?

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Przewodniczący Rady – Cezary Krzyżanowski

przekazał, że anonim, który wpłynął do Rady Powiatu jest do wglądu w dokumentacji znajdującej się w Biurze Obsługi Rady i Zarządu. Przekazał, że po otrzymaniu tego anonimu zostały podjęte działania w tej sprawie. Zostało przesłane do Starosty pismo z prośbą o podjęcie działań mających na celu sprawdzenie wskazanych zarzutów i poinformowanie o wynikach Rady Powiatu. Dodatkowo ten anonim został skierowany do wiadomości dla wszystkich Przewodniczących Stałych Komisji Rady.

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

przekazał, że jeśli ktokolwiek chce stwierdzać o tak mocnych argumentach, to powinien mieć na tyle odwagi cywilnej, aby się pod tym podpisać. Wówczas można byłoby podjąć odpowiednie kroki i ponieść odpowiedzialność za to, co stanie się, jeżeli jest to kłamstwo i oszczerstwo. Stwierdził, ze oskarżyć kogoś i postawić zarzuty jest bardzo łatwo, natomiast wziąć za to odpowiedzialność już gorzej. Wszelkie pisma powinny być podpisywane, ponieważ dopiero w takich sytuacjach można podjąć odpowiednie działania, aby sprawdzić dany stan faktyczny.  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Gembiak 07-11-2013 14:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 07-11-2013
Ostatnia aktualizacja: - 07-11-2013 14:27