herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

801/2013 w sprawie przyszłych kierunków kształcenia w koordynacji z organizacjami przedsiębiorców na terenie Powiatu Myśliborskiego

 

Zgłoszona przez Pana Ryszarda Wiśniaka interpelacja na piśmie z dnia 24.08.2013r. (wpływ: 26.08.2013r.).

 

w sprawie przyszłych kierunków kształcenia w koordynacji z organizacjami przedsiębiorców na terenie Powiatu Myśliborskiego:

 

 

Treść zapytania:

 

W załączniku

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

 

 

Informuję, że Zarząd Powiatu w Myśliborzu rozważa możliwości z zakresu rozwoju szkół i placówek w Powiecie Myśliborskim.

W zakresie prac koncepcyjnych dot. przyszłych kierunków kształcenia w koordynacji
z organizacjami przedsiębiorców, Powiatowego Urzędu Pracy i dyrektorami szkół, Zarząd Powiatu w Myśliborzu pozytywnie zaopiniował propozycję na przystąpienie do pilotażowego projektu systemowego skierowanego do uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych
i Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku. Zakwalifikowanie Powiatu do przedmiotowego projektu pozwoli przygotować uczniów/beneficjentów bez tworzenia dodatkowego kierunku i kosztów do egzaminu czeladniczego w zawodach operator obrabiarek skrawających. W projekcie zaplanowano zajęcia dydaktyczno-przygotowawcze m.in. w zakresie technologii obróbki drewna, kurs operatora urządzeń transportu bliskiego, konkurs wiedzy o BHP, spotkania z przedstawicielami PIP, konkurs wiedzy ekologicznej, staże i praktyki w zakładach pracy, potwierdzenie nabytych kwalifikacji przez uprawnioną instytucję, indywidualne doradztwo zawodowe. Liderem projektu będzie Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Analiza sytuacji oświaty w Powiecie Myśliborskim z propozycją jej rozwoju
w kontekście potrzeb rynku pracy i strategii Województwa Zachodniopomorskiego na lata następne zostanie przedstawiona Radzie Powiatu w miesiącu październiku, jako poszerzenie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych na terenie Powiatu Myśliborskiego w roku szkolnym 2012/2013.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 19-09-2013 11:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 19-09-2013
Ostatnia aktualizacja: - 19-09-2013 11:50