herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

779/2013 w sprawie przekazania do prowadzenia ZSP Nr 1 w Barlinku dla Burmistrza: Barlinka

Zgłoszona przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXVII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 27 czerwca 2013r.

 

w sprawie przekazania do prowadzenia ZSP Nr 1 w Barlinku dla Burmistrza: Barlinka:

 

Treść zapytania:

 

Pierwsza sprawa dotyczy Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Barlinku. Nie tak dawno odbył się koncert pożegnalny Zespołu. W trakcie koncertu dowiedziałem się, że są prowadzone rozmowy w kwestii przekazania do prowadzenia ZSP Nr 1 w Barlinku dla Burmistrza. Jeżeli takie rozmowy są prowadzone, to radni powinni o tym wiedzieć. Z tego co wiem, ma wpłynąć oficjalne pismo Burmistrza. Jeśli Burmistrz chce się podjąć prowadzenia takiego zadania, to jestem „za”. Wówczas otrzyma dotację i będzie mógł prowadzić Zespół Szkół.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

w kwestii dot. Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Barlinku i rozmów prowadzonych w tym zakresie przekazał, że Burmistrz Barlinka nie rozmawiał ze Starostą na temat Ogniska. Jeśli chodzi o wniosek złożony przez radnego Dariusza Zielińskiego na sesji Rady Miejskiej w Barlinku, aby Burmistrz przejął prowadzenie szkoły ponadgimnazjalnej i poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdził, że wiedzę na ten temat posiada od radnego Wojtkiewicza i innych radnych z Barlinka. Zauważył, że wniosek w tej sprawie nie został przegłosowany. Dodał, że na dzień dzisiejszy do Starostwa nie wypłynął ani wniosek, ani inne pismo w tym zakresie od Burmistrza Barlinka. Jeżeli takie propozycje zostaną złożone - radni zostaną o tym poinformowani i wspólnie zostanie podjęta decyzja w tym zakresie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 18-09-2013 07:41
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 18-09-2013
Ostatnia aktualizacja: - 18-09-2013 07:41