herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

777/2013 w sprawie podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach

Zgłoszona przez Pana Ferdynand Łukasika  interpelacja na XXXVII sesji Rady Powiatu
w Myśliborzu dnia 27 czerwca 2013r.

 

w sprawie podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach:

 

Treść zapytania:

 

Kolejna kwestia dot. drogi powiatowej w stronę m. Staw. Za krzyżówką w Myśliborzycach, gdzie systematycznie, kiedy padają deszcze tworzy się jest tam ciek wodny w poprzek drogi. Jest to bardzo niebezpieczne, szczególnie w okresie zimowym. Należy zająć się tym tematem, aby zmniejszyć to niebezpieczeństwo. Nie trzeba przypominać, jaki wypadek miał miejsce przy drodze krajowej w pobliżu m. Sulisław. Dlatego warto ustawić tam znak STOP, aby zmniejszyć to niebezpieczeństwo wyjazdu z drogi podporządkowanej na główną drogę.

Kolejna kwestia dotyczy usypanych poboczy na odcinku Myślibórz - Golenice. Widać już tam coraz większe koleiny, dlatego należałoby poprawić te pobocza.

Przy wjeździe do Myśliborza, od strony Golenic, przy skrzyżowaniu do m. Zgoda powinna zostać ograniczona prędkość do 50 km/h. im wolniej jedziemy, to jest bezpieczniej.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

zauważył, że Zarząd obecnej Kadencji bardzo zabiega o remonty dróg wojewódzkich i krajowych na terenie Powiatu. Wiele prac zostało już wykonanych. W dalszym ciągu podejmowane są działania, aby poprawić stan dróg.

Kolejno odnośnie skrzyżowania w pobliżu miejscowości Dalsze i postawienia znaku STOP, o którym mówił radny Łukasik przekazał, że zostały podjęte w tym temacie działania i nie ma potrzeby ciągle o to wnioskować. Należy raczej apelować do kierowców o rozwagę i zachowanie ostrożności przy wyjeździe z drogi podporządkowanej na drogę krajową.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 18-09-2013 07:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 18-09-2013
Ostatnia aktualizacja: - 18-09-2013 07:40