herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

734/2013 w sprawie nocnej i weekendowej opieki zdrowotnej w Dębnie

Zgłoszona przez Panią Danutę Patkowską  interpelacja na XXXV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 29 kwietnia br.

w sprawie nocnej i weekendowej opieki zdrowotnej w Dębnie

Treść zapytania:Nocna i weekendowa opieka zdrowotna w Dębnie. Będzie rozpisany nowy konkurs na nocną i weekendową opiekę zdrowotną w Dębnie. Czy Zarząd zobliguje Prezesa Szpitala w Dębnie do przystąpienia do konkursu w tym zakresie? Należy dopilnować by Prezes przystąpił do konkursu ze względu na dobro mieszkańców.

 

Treść udzielonej odpowiedzi :

Informuję, że obecne kontrakty na nocną świąteczną opiekę zdrowotną zawarte są do końca 2013 roku. Nie znamy jeszcze harmonogramu konkursowego NFZ, ale należy się spodziewać, że konkurs odbędzie się najprawdopodobniej w IV kwartale 2013 roku. Szpital jest jak najbardziej zainteresowany podejściem do konkursu, natomiast decydujące w tym zakresie będą dwa aspekty:

- możliwość spełnienia przez szpital wymogów nałożonych przez NFZ, koniecznych do spełnienia przed przystąpieniem do konkursu;

- kwota, którą NFZ będzie chciał zakontraktować na ten typ świadczeń.

Kontrakt musi być opłacalny dla Spółki (przychody muszą zrównoważyć koszty), a aby spełnić wymogi NFZ konieczne jest poczynienie kilku bardzo istotnych finansowo kroków, tj. w szczególności:

- zapewnienie obsady dwóch lekarzy w ramach każdego dyżuru – jeden udzielający świadczeń stacjonarnie, drugi w ramach zespołu wyjazdowego (przy czym żaden z nich nie może pełnić w tym czasie dyżuru w Oddziale);

- wymiana centrali telefonicznej (obowiązujący od tego roku wymóg rejestracji rozmów przychodzących i wychodzących)

- zapewnienie całodobowego transportu dla zespołu wyjazdowego (karetka użyczona Szpitalowi przez Straż Pożarną jest już bardzo wyeksploatowana).

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 27-05-2013 13:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 27-05-2013
Ostatnia aktualizacja: - 27-05-2013 13:18