herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

699/2013 w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkały interpelacja na XXXIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 marca br.

w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych

 

Treść zapytania:

Dlaczego drogi powiatowe nie są posypywane zakupioną solanką przed gołoledzią ? Stan dróg powiatowych w znacznej mierze odbiega od stanu dróg gminnych lub wojewódzkich.

Treść udzielonej odpowiedzi :

 

Drogi powiatowe na terenie Powiatu Myśliborskiego zaliczono do IV i V standardu zimowego utrzymania (standard IV obejmuje drogę nr 2111Z Ławy – Nowogródek - Barlinek i drogę nr 2136Z Boleszkowice – Dębno, pozostałe drogi objęte zimowym utrzymaniem posiadają standard V).

Omawiane standardy zimowego utrzymania dróg powiatowych nie obejmują posypywania dróg przed opadami śniegu lub gołoledzią, a jedynie po pojawieniu się zjawiska pogodowego.

Ponadto posypywane są odcinki decydujące o ruchu tj.: skrzyżowania z drogami, przejazdy kolejowe, odcinki o pochyleniach większych od 4% i niebezpieczne zakręty.

Standardy i zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach powiatowych przyjęto również w oparciu o możliwości finansowe zarządcy dróg powiatowych.

Informacja na temat zasad zimowego utrzymania dróg powiatowych w Powiecie Myśliborskim znajduje się na stronie internetowej www.powiatmysliborski.pl na której szczegółowo przedstawiono poszczególne standardy oraz drogi objęte tymi standardami
z podaniem numerów telefonów alarmowych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-04-2013 09:06
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-04-2013
Ostatnia aktualizacja: - 11-04-2013 09:06