herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

674/2013 w sprawie postępowania upominawczego o zapłatę za wykonanie robót dodatkowych związanych z termomodernizacją budynku ?A? Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.:

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 marca br.

 

  w sprawie postępowania upominawczego o zapłatę za wykonanie robót dodatkowych związanych z termomodernizacją budynku „A” Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.:

 

 

Treść zapytania:W dniu 22 stycznia 2013 r. Tadeusz Żybura prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą „Tadbud” Zakład Ogólnobudowlany złożył pozew do Sądu Rejonowego w Gorzowie w postępowaniu upominawczym o zapłatę 25.000 zł za wykonanie robót dodatkowych związanych z termomodernizacją budynku „A” Szpitala w Dębnie
Sp. z o.o. Czego dotyczyły te dodatkowe roboty i kto wyraził na nie zgodę? Kiedy została podpisana umowa? Dlaczego znowu idziemy do Sądu i nie płacimy zobowiązań.

 

Treść udzielonej odpowiedzi :

 

 

Informuję, iż dodatkowo wykonane przez Wykonawcę roboty dotyczyły wymiany gruntuw związku z pojawieniem się w wykopach gruzu. W opinii Inspektora Nadzoru zasypanie nowej izolacji gruzem było niedopuszczalne pod względem technicznym i należało wymienić grunt.

Inspektor Nadzoru (będący jednocześnie Koordynatorem Projektu) nie przygotował
w terminie odpowiednich dokumentów przedkładając Zamawiającemu różne kosztorysy co spowodowało, że do dnia odbioru końcowego robót nie podpisano umowy na roboty  dodatkowe. W związku z powyższym, Zamawiający odmówił zapłaty faktury nie mając formalnych podstaw do jej zapłacenia.        

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 09-04-2013 11:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 09-04-2013
Ostatnia aktualizacja: - 09-04-2013 11:27