herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

673/2013 w sprawie wycinki drzew na terenie POSiR "Szkuner" w Myśliborzu

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXIV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 21 marca br.

 

  w sprawie wycinki drzew na terenie POSiR „Szkuner” w Myśliborzu:

 

 

Treść zapytania:W dniu 27 lutego Zarząd Powiatu pozytywnie rozpatrzył wniosek Dyrektora Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji SZKUNER w Myśliborzu o wyrażenie zgody na wycięcie 12 sztuk drzew z gatunku  ,,dąb szypułkowy” oraz 1 szt. drzewa z gatunku ,,wierzba szara”. Z uzasadnienia wniosku wynika, że Dęby rosną na granicy w bardzo bliskiej odległości od hangaru. Duże konary zwisają nad dachem budynku. Bywa, że łamią się
i spadają na dach, przez co stwarzają realne zagrożenie uszkodzenia pokrycia dachowego budynku hangaru. Dlaczego Zarząd akceptuje wycinkę tych drzew, skoro są zdrowe.

 

Treść udzielonej odpowiedzi :

 

 

Informuję, iż Dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji SZKUNER w Myśliborzu wystąpił do Zarządu Powiatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na wycinkę 12 sztuk drzew
z gatunku „dąb szypułkowy” oraz 1 szt. drzewa z gatunku „wierzba szara” uzasadniając, że przedmiotowe drzewa rosną w bardzo bliskiej odległości od hangaru. Duże konary ww. drzew zwisają nad dachem budynku, bywa że łamią się i spadają na dach, przez co stwarzają realne zagrożenie uszkodzenia pokrycia dachowego budynku hangaru.

Dodatkowo wskazał, że wierzba o mocno rozbudowanej koronie, niebezpiecznie pochyla się na stronę budynku administracyjnego SZKUNERA, część konarów zwisa nad parkingiem samochodowym.

W ocenie Kierownika jednostki istniało ryzyko powalenia się drzewa na budynek i parking wobec czego należało podjąć kroki zmierzające do wyeliminowania wskazanego wyżej zagrożenia.

 

Dodatkowo wskazać należy, że Zarząd wydał tylko zgodę na wycinkę natomiast do właściwości Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz należy wydanie stosownej decyzji.

W przedmiotowej sprawie dnia 14 marca 2013 roku Burmistrz wydał decyzję, w której zezwolił na wycinkę 2 drzew z gatunku „dąb szypułkowy”, zobowiązał także do dokonania nasadzenia drzew liściastych w ilości 4 sztuk zgodnie z charakterem siedliska.

W stosunku do pozostałych drzew, które stanowią zagrożenie dla obiektów budowlanych zostaną wykonane zabiegi pielęgnacyjne w obrębie korony drzew polegające na usunięciu gałęzi obumarłych lub nadłamanych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 09-04-2013 11:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 09-04-2013
Ostatnia aktualizacja: - 09-04-2013 11:26