herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

667/2013 w sprawie obniżenia wartości budynku po byłym Domu Dziecka w Barlinku

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia br.

w sprawie obniżenia wartości budynku po byłym Domu Dziecka w Barlinku:

Treść zapytania:Czym Zarząd Powiatu uzasadnia swoją decyzję o obniżeniu ceny sprzedaży nieruchomości zabudowanej po byłym Domu Dziecka w Barlinku, aż o 700.000 zł, ustalając cenę sprzedaży w wysokości 1.500.000 zł. Czy w dobie recesji i postępującego kryzysu zasadna jest sprzedaż nieruchomości za wszelką cenę, czy przysłowiową „złotówkę”? Rozumiem, że budżet jest trudny, środki są potrzebne, ale czy w takiej sytuacji jest to zasadne.

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Członek Zarządu – Józef Getman

poinformował, że Zarząd z dbałością o budżet Powiatu dąży do sprzedaży tej nieruchomości za najwyższą cenę. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wygląda obecnie rynek nieruchomości. Jest duży zastój. W związku z tym, że pierwszy przetarg nie doszedł do skutku, ogłoszono drugi ustny nieograniczony przetarg, który odbył się 22.01.2013r. Przetarg ten zakończył się negatywnym wynikiem z uwagi na brak dokonania wpłaty wadium w określonym terminie. W związku z tym zaszła konieczność ogłoszenia trzeciego przetargu, który ze względów proceduralnych powinien odbyć się do końca marca 2013r. Zauważył, że pytania w przedmiotowej sprawie padały z ust Wicestarosty Członka Zarządu, Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady poprzedniej kadencji. Nie można całą winą obarczać obecnego Zarządu. Obecny Zarząd trzyma się procedur i działa zgodnie z przepisami prawa. Kolejno zaznaczył, że Zarząd poprzedniej kadencji dokonał sprzedaży nieruchomości przy ul. Marcinkowskiego 2 w Myśliborzu. Kolejno przekazał, że w wyniku kontroli ustalono, że  „W 2009 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz Skarbu Państwa - Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, obejmujący działkę zabudowaną nr 124/4 o powierzchni 0,2826 ha obręb 2 w m. Myślibórz, na której mieścił się budynek Starostwa Powiatowego w Myśliborzu (ul. Sopocki 2), nie został wywieszony na okres 21 dni w siedzibie właściwego urzędu, a ponadto informacja o wywieszeniu tego wykazu nie została podana do publicznej wiadomości przez ogłoszenie w prasie lokalnej i w inny sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości oraz nie została zamieszczona na stronach internetowych właściwego urzędu, tj. Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, co pozostaje w sprzeczności z przepisami art. 35 ust. l ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami”.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 28-03-2013 12:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 28-03-2013
Ostatnia aktualizacja: - 28-03-2013 12:40