herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

654/2013 w sprawie rozpatrzenia możliwości zastosowania w ciągu drogi oznakowania ostrzegającego o pieszych na jezdni i rowerzystach

Zgłoszona  przez Pana Ferdynanda Łukasika interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

 

w sprawie rozpatrzenia możliwości zastosowania w ciągu drogi oznakowania ostrzegającego o pieszych na jezdni i rowerzystach

Treść zapytania: Kolejna kwestia dotyczy umieszczenia znaku drogowego UWAGA PIESI, na odcinku Myślibórz - granica miasta do m. Sobienice. Jest to droga często użytkowana przez mieszkańców, co stwarza duże zagrożenie dla mieszkańców wsi Sobienice i pobliskich miejscowości. Nie ma tam chodnika ani po jednej, ani po drugiej stronie jezdni.   

 

 

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

W miesiącu listopadzie 2012 roku Starostwo Powiatowe w Myśliborzu wystosowało pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O/Szczecin w sprawie rozpatrzenia możliwości zastosowania w ciągu drogi DK 26 od PKS- u w m. Myślibórz do m. Sobienice oznakowania ostrzegającego o pieszych na jezdni i rowerzystach, na które GDDKiA O/Szczecin pismem znak: GDDKiA-O/sz-Z-1.gko/409/139/2012 z dnia 17.12.2012 r. udzieliła odpowiedzi o treści cytuję: „Tut. Oddział negatywnie opiniuje wprowadzenie oznakowania ostrzegawczego o pieszych i rowerzystach w ciągu drogi krajowej nr 26 na odcinku Myślibórz – Sobienice. Na przedmiotowym odcinku droga krajowa posiada obustronne pobocza utwardzone destruktem bitumicznym. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu, przedmiotowy odcinek drogi, na którym występują drzewa (zawężające dostępne pobocze) oraz łuki poziome, został objęty ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Jednocześnie informuję, że piesi oraz rowerzyści stanowią naturalną grupę uczestników ruchu drogowego więc ich obecność na drodze nie wymaga, z wyjątkiem szczególnych sytuacji, dodatkowego oznakowania”.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 09:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 26-02-2013 09:52