herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

653/2013 w sprawie wycinki drzew przy Jeziorze Myśliborskim

Zgłoszona  przez Pana Ferdynanda Łukasika interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

 

w sprawie wycinki drzew przy Jeziorze Myśliborskim

Treść zapytania: Sprawa dotyczy wycinki drzew przy Jeziorze Myśliborskim, które stwarzają niebezpieczeństwo. Zastosowano spychologię w tym zakresie, najpierw sprawa była skierowana do Gminy, potem poszło pismo do Zarządu Melioracji, kolejne pismo poszło do Urzędu Marszałkowskiego, a Urząd kieruje pismo do dzierżawcy, który nic w tym temacie nie robi, ponieważ twierdzi, że nie jest władny w tym zakresie. Temat załatwia się już od roku.

W związku z tym mam prośbę do Naczelnika Wydziału WŚR, aby pomógł doprowadzić sprawę do końca.

 

 

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Informuję, że w wyniku przeprowadzonej w dniu 5 lutego br. wizji w terenie, z udziałem Pana Radnego oraz dwóch zainteresowanych osób - uprawiających ogrody działkowe w tym rejonie, stwierdzono, że przedmiotowe drzewa, głównie z rodzaju topola, rosną w linii brzegu oraz w pasie brzegowym jeziora Myśliborskiego, na działce gruntu nr 1, obrębu ewidencyjnego Myślibórz-2, której właścicielem jest Skarb Państwa a gospodarującym zasobem jest Agencja Nieruchomości Rolnych – Oddział Terenowy w Szczecinie.
Ww. działka graniczy z działką nr 552 (użytek PsV = Pastwisko V klasa) należącą do Gminy Myślibórz, wykorzystywaną w rzeczywistości jako droga gruntowa służąca do dojazdu do ogrodów działkowych jak swobodnego przejścia wzdłuż brzegów jeziora Myśliborskiego.

 

Ze względu na powyższe do załatwienia sprawy będącej przedmiotem niniejszej interpelacji nie są właściwi Starosta Myśliborski i użytkownik rybacki Jeziora Myśliborskiego lecz Agencja Nieruchomości Rolnych – Oddział Terenowy w Szczecinie i Burmistrz Myśliborza.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 09:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 26-02-2013 09:52