herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

648/2013 w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych

Zgłoszona  przez Pana Ryszarda Wiśniaka interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

 

w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych

Treść zapytania:W nawiązaniu do pytań poprzedników chciałbym poruszyć temat dróg powiatowych, były białe i nie odśnieżane w ostatnim czasie. Jak wygląda akcja zimowego utrzymania dróg? Otrzymuję sygnały od mieszkańców, że są bardzo śliskie i stwarza to duże niebezpieczeństwo.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Drogi powiatowe na terenie Powiatu Myśliborskiego zaliczono do IV i V standardu zimowego utrzymania ustalonego w oparciu o załącznik nr 1 do zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października 1994 w sprawie zasad odśnieżania  i usuwania gołoledzi na drogach publicznych.

Standardy i zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach powiatowych są dostosowane do możliwości finansowych zarządców dróg.

Informacja na temat zasad zimowego utrzymania dróg powiatowych w Powiecie Myśliborskim znajduje się na stronie internetowej www.powiatmysliborski.pl na której szczegółowo przedstawiono poszczególne standardy oraz drogi objęte tymi standardami   z podaniem numerów telefonów alarmowych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 09:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 26-02-2013 09:37