herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

629/2013 w sprawie pełnienia dyżuru przez pracownika Wydziału Budownictwa w Urzędzie Miejskim w Dębnie

Zgłoszona  przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

w sprawie pełnienia dyżuru przez pracownika Wydziału Budownictwa w Urzędzie Miejskim w Dębnie

Treść zapytania: Na prośbę mieszkańców Dębna składam wniosek, aby pracownik Wydziału Budownictwa dyżurował w Urzędzie Miejskim w Dębnie. Była to dobra praktyka. Znacznie ułatwiało to mieszkańcom kwestie dot. składania dokumentów w sprawie pozwoleń budowlanych.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Odpowiadając na Pani wniosek uprzejmie informuję, że dyżury pracowników wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska odbywały się w Urzędzie Miejskim                      w Barlinku i w Urzędzie Miejskim w Dębnie (1 dzień w tygodniu). Po przeanalizowaniu ilości wniosków o pozwolenie na budowę a także wniosków zgłoszeń robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę, które składane były w punktach obsługi, a także po ilości porad udzielanych mieszkańcom przez pracowników tam urzędujących, podjęto decyzję o niekontynuowaniu tej praktyki. Ilość wniosków składanych w urzędach jak również chęć uzyskania porady z zakresu budownictwa była niewielka. Pomimo zapewnienia dyżurów osoby zainteresowane przyjeżdżały w dalszym ciągu do Wydziału złożyć wniosek osobiście.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, że prowadzenie dyżurów wymaga ciągłego delegowania pracowników, którzy pozostają na czas dyżurów wyłączeni z pracy merytorycznej Wydziału.

            Należy podkreślić, że  wszystkie informacje dotyczące sposobu załatwiania spraw    w wydziale można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, jak również pod numerem telefonu Wydziału Budownictwa. Osoby, które nie mogą osobiście stawić się w Wydziale mogą załatwiać swoje sprawy poprzez pełnomocnika jak również korespondencyjnie. Wszystkie decyzje i inne pisma na wniosek zainteresowanych osób kierowane są za pośrednictwem Poczty Polskiej lub gońca na wskazany adres, co powoduje, że ilość wizyt mieszkańców zarówno Gminy Dębno jak  i Gminy Barlinek może zostać ograniczona do minimum. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 08:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 26-02-2013 08:34