Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Myśliborzu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

621/2013 w sprawie zawiadamiania o posiedzeniach Zarządu

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

w sprawie zawiadamiania o posiedzeniach Zarządu

 

Treść zapytania:Odpowiadając na pytanie  radnej Danuty Patkowska: W jaki sposób i gdzie można pozyskać informację o posiedzeniach Zarządu Starosta odpowiedział, że informacja  o  posiedzeniach Zarządu jest  przekazywana  na bieżąco osobom wskazanym w par. 76 Statutu Powiatu. Z tego wynika, że nie ma harmonogramu posiedzeń Zarządu, a osoby te zawiadamiane są bezpośrednio przed zwołaniem posiedzenia? Jak są zapraszane te osoby, czy pisemnie, czy telefonicznie? Mieszkańcy nie mają wiedzy, kiedy odbywają się posiedzenia Zarządu, a mają prawo wiedzieć.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Informuję, że art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001, nr 112, poz. 1198 ze zm.) stanowi, że zasada jawności posiedzeń dotyczy wyłącznie organów wymienionych w art. 3 ust. 1 pkt 3 w/w ustawy, tj. kolegialnych organów pochodzących z powszechnych wyborów (Rada Powiatu).

Dodatkowo wyjaśniam, że przepisy obowiązującego prawa nie wymagają ustalania harmonogramu posiedzeń organu wykonawczego, ani też nie nakładają obowiązku publikowania terminów posiedzeń tego organu. Dotychczas w Powiecie Myśliborskim nie stosowano praktyk, które opisuje Pan w swoim zapytaniu. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 07:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dominika Bułgajewska 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 26-02-2013 07:56