herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

620/2013 w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych

 

Treść zapytania:W miesiącu styczniu br. młodzież miała „Studniówkę” w m. Radzicz, gdzie musiała dojechać drogą powiatową w m. Różańsko. Droga była bardzo oblodzona. A Zarząd wyłonił przecież Firmy, który miały się zajmować zimowym utrzymaniem dróg powiatowych. Dlaczego nie posypano dróg solanką, czy choćby piaskiem? 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Drogi powiatowe na terenie Powiatu Myśliborskiego zaliczono do IV i V standardu zimowego utrzymania ustalonego w oparciu o załącznik nr 1 do zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października 1994 w sprawie zasad odśnieżania
i usuwania gołoledzi na drogach publicznych
.

Na podstawie w/w zarządzenie plan zimowego utrzymania dróg opracowuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Ponadto standardy i zasady odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach powiatowych przyjęto również w oparciu o możliwości finansowe zarządcy dróg powiatowych.

Informacja na temat zasad zimowego utrzymania dróg powiatowych w Powiecie Myśliborskim znajduje się na stronie internetowej www.powiatmysliborski.pl na której szczegółowo przedstawiono poszczególne standardy oraz drogi objęte tymi standardami z podaniem numerów telefonów alarmowych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 07:55
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dominika Bułgajewska 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 26-02-2013 07:55