herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

619/2013 w sprawie wniosków do budżetu na 2013 rok złożonych przez Stowarzyszenie ?Mój Dom? w Barlinku

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 stycznia  2013r.

 

w sprawie wniosków do budżetu na 2013 rok złożonych przez Stowarzyszenie „Mój Dom” w Barlinku

 

Treść zapytania: Stowarzyszenie „Mój Dom” z Barlinka złożyło dwa wnioski do budżetu na 2013 rok z prośbą o dofinansowanie. Pierwszy na pokrycie wkładu własnego do projektu warsztatów, które organizuje strona niemiecka - dot. to kwoty 30 zł na jednego uczestnika. Drugi wniosek dotyczył udzielenia wsparcia na założenie kolektorów słonecznych w rodzinach zastępczych. Zamontowanie kolektorów w jednostkach powiatowych daje oszczędności i jest praktyczne, dlatego warto zastanowić się nad tym tematem. Założenie kolektorów pozwoli rodzinom obniżyć koszty zużycia energii. Na złożone wnioski Stowarzyszenie powinno otrzymać odpowiedzi.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Wniosek Stowarzyszenia „Mój Dom” wpłynął do Starostwa 28.09.2012 r., natomiast odpowiedź została wysłana 15.10.2012 r. Poinformowano w niej Stowarzyszenie, że od początku bieżącego roku zadania współpracy z organizacjami pozarządowymi realizowane są w ramach rocznego „Programu współpracy Powiatu Myśliborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” na zasadach otwartych konkursów ofert. Informacje na temat aktualnych konkursów dostępne są na stronie internetowej Powiatu Myśliborskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Poinformowano również, że od 1 stycznia 2010 r. przestał funkcjonować Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska w ramach, którego możliwe było dofinansowanie m.in. do  kolektorów słonecznych, w związku z powyższym wsparcie przedsięwzięcia jakim jest doposażenie rodzin zastępczych w kolektory słoneczne jest niemożliwe.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 26-02-2013 07:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 26-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 26-02-2013 07:51