Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Myśliborzu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja dot. parametrów systemu teleinformatycznego SI Kierowca

Zgodnie z przepisem art. 13 ust 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne „Podmiot publiczny (starosta) realizujący zadania publiczne przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego albo z użyciem środków komunikacji elektronicznej do przekazywania danych pomiędzy tym podmiotem a podmiotem niebędącym organem administracji rządowej:

1)  zapewnia, aby system teleinformatyczny służący do wymiany danych pomiędzy tym podmiotem a podmiotami niebędącymi organami administracji rządowej, poza minimalnymi wymaganiami, o których mowa w ust. 1, spełniał wymóg równego traktowania rozwiązań informatycznych;

2)  publikuje w Biuletynie Informacji Publicznej lub udostępnia w inny sposób:

a) zestawienie stosowanych w oprogramowaniu interfejsowym systemu teleinformatycznego używanego przez ten podmiot do realizacji zadań publicznych struktur dokumentów elektronicznych, formatów danych oraz protokołów komunikacyjnych i szyfrujących,

b) testy akceptacyjne, z zastrzeżeniem, że podmiot publiczny może nie udostępniać testów akceptacyjnych, jeżeli w oprogramowaniu interfejsowym mają być stosowane wyłącznie formaty danych oraz protokoły komunikacyjne i szyfrujące określone w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1”.

System teleinformatyczny SI Kierowca, który na mocy umowy z PWPW S.A. został zapewniony starostom, jest systemem umożliwiającym wprowadzenie, przekazywanie i przetwarzanie, danych i informacji do personalizacji dokumentów praw jazdy do którego włączone są funkcjonalności zapewniające wykonywanie czynności związanych z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami. Oznacza to, że za pośrednictwem tego systemu realizują zadania polegające na obsłudze procesu wydawania uprawnień do kierowania pojazdami w tym w szczególności zamawiania spersonalizowanych praw jazdy. System SI Kierowca do 19 stycznia 2013r. umożliwia realizowanie zadania publicznego polegającego na udostępnieniu i obsłudze profilu kandydata na kierowcę.

Starosta jako podmiot publiczny realizujący zadania publiczne (wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami) zobowiązany jest do spełnienia wymogów art. 13 ust 2 pkt 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, tym samym zobligowany jest do udostępnienia zestawienia stosowanych w oprogramowaniu interfejsowym systemu teleinformatycznego używanego przez Starostwo struktur dokumentów elektronicznych i formatów danych.

Mając na względzie, że starostowie na mocy podpisanych umów zlecili PWPW S.A. realizację przedmiotowego zadania publicznego należy wskazać, że to PWPW S.A. realizując swoje zobowiązania wynikające z umów ze Starostą powinno udostępnić niezbędne informacje umożliwiające współpracę i integrację systemów.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 20-02-2013 13:06
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 20-02-2013
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 20-02-2013 13:07