herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

610/2012 w sprawie udostępniania informacji publicznych

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXXI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 19 grudnia 2012r.

w sprawie udostępniania informacji publicznych:

Treść zapytania:

Ostatnia interpelacja związana jest z definicja anonimizacji. Chciałbym aby Pani Radca Prawny odpowiedziała na pytanie czy wniosek, który rozpatruje Zarząd Powiatu nie może być udostępniony Radnemu lub innej osobie? Ponieważ jest to sekret owinięty w tajemnicę.  Powołano się na przepisy dotyczące informacji przetworzonej. Wniosek który jest rozpatrywany na Zarządzie i udostępnienie tego wniosku poprzez przeczytanie , wgląd do tego dokumentu nie było możliwe. Jak to się ma do zasady jawności? Odmawia się udostępnienia informacji. Jeżeli już to decyzją nie pismem.

Jak to się ma do przepisów prawa i standardów panujących w Starostwie?  Posiedzenia Zarządu Powiatu są jawne.  Radni mogą uczestniczyć w tych posiedzeniach. Jeżeli wniosek jest rozpatrywany to na czym polega jego przetworzenie by ktoś mógł się z nim zapoznać? Radny ma prawo do wglądu do dokumentów księgowych i nikt nie może wymagać pisania wniosku o udostępnienie.

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

w zakresie sugestii radnego dotyczących przygotowywania i udostępniania Kart Spraw przekazał, że zastanowi się nad propozycjami, aby w przyszłości wyglądało to inaczej. Odnośnie pytania dot. nieudostępnienia informacji publicznej poinformował, że Starosta poprosił o udzielenie odpowiedzi przez radnego, który ma prawo na nie nie odpowiadać.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 20-02-2013 11:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-02-2013
Ostatnia aktualizacja: - 20-02-2013 11:47