herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

583/2012 w sprawie procedury postępowania przy rozpatrywaniu skargi na działalność Zarządu Powiatu

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada 2012 r.

 

w sprawie procedury postępowania przy rozpatrywaniu skargi na działalność Zarządu Powiatu:

 

Treść zapytania:Dnia 9 listopada br. do Rady Powiatu wpływa skarga p. J. Gajewskiego na Zarząd Powiatu w związku z niewykonaniem uchwały Rady Powiatu. Rada kieruje skargę do Komisji Rewizyjnej, a Komisja przekazuje ją do Zarządu. Kłoci się to z brzmieniem paragrafu 11 Rozporządzenia. Przyjęte jest przez Radę, że jeśli wpływają skargi, to rozpatruje je Komisja Rewizyjna, dlatego niech Komisja dokładnie sprawdzi, jaki był zapis w uchwale i czy wykonano wszystkie czynności. Zarząd odpisze, że wszystko jest zgodne z prawem, ale Komisja sama powinna to dokładnie sprawdzić.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Sekretarz Powiatu - Barbara Krakowska-Petruk

przekazała, że nie jest prawdą, iż skarga Pana Janusza Gajewskiego na Zarząd Powiatu została przekazana do rozpatrzenia Zarządowi. Skarga została przekazana przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Zarządowi w celu ustosunkowania się do jej treści. Zarząd ma jedynie udzielić wyjaśnień, a rozpatrywać skargę będzie zgodnie ze Statutem Rada Powiatu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-01-2013 10:38
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-01-2013
Ostatnia aktualizacja: - 11-01-2013 10:38