herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

582/2012 w sprawie skierowania stażysty do ZEAS w Dębnie

Zgłoszona  przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada 2012 r.

 

w sprawie skierowania stażysty do ZEAS w Dębnie:

 

Treść zapytania:Pytam, bo miała miejsce sytuacja w momencie kiedy złożyłam do PUP wniosek o staż jako pracodawca i po ustaleniach, że ten pracownik będzie odbywał staż w ZEAS okazało się, że ten sam stażysta odbywa staż w PUP. Proszę o wyjaśnienie tej sprawy i zbadanie przez Komisję Rewizyjną. 

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Dyrektor PUP w Myśliborzu - Beata Stachurska-Wołk

odnośnie zarzutu w zakresie nieprzyznania stażu dla ZEAS w Dębnie poinformowała, że osoba skierowana na ten staż otrzymała propozycję z PUP. Uczestniczyła również w jednym z projektów skierowanych do osób niepełnosprawnych. Osoby bezrobotne mają prawo wyboru, a jest to pomoc nie dla firmy, tylko dla bezrobotnego. Czasami można przedstawić bezrobotnemu dwie, czy nawet trzy możliwości wyboru formy wsparcia. Tak się złożyło, że z uwagi na trudną sytuację PUP ograniczył środki finansowe na zatrudnienie, dość mocno ucierpiały punkty obsługi w Dębnie i w Barlinku, dlatego wystąpiła propozycja wsparcia pracowników poprzez stażystę. Bezrobotny dokonał wyboru i wybrał staż w Powiatowym Urzędzie Pracy.    

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-01-2013 10:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-01-2013
Ostatnia aktualizacja: - 11-01-2013 10:35