herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

581/2012 w sprawie obowiązków służbowych Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu oraz współpracy ze Szczecińską Fundacją TPP

Zgłoszona  przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada 2012 r.

 

w sprawie obowiązków służbowych Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu oraz współpracy ze Szczecińską Fundacją TPP:

 

Treść zapytania:Czym zajmuje się Dyrektor PUP w Myśliborzu, który poza realizacją projektów w ramach tych samych godzin pracy m.in. ze Szczecińską Fundacją Talent-Promocja-Postęp. Czy w tym momencie też rozlicza z czasu pracy i realizacji projektu. Jak to jest, że jedno nie wyklucza drugiego Jakie jest to stanowisko? Polityczne, czy merytoryczne?

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Dyrektor PUP w Myśliborzu - Beata Stachurska-Wołk

poinformowała, że Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w swoich godzinach pracy zajmuje się nadzorem nad prawidłowością realizowanych w imieniu samorządu Powiatu - projektów. Takich projektów jednocześnie realizowanych jest 9. Oprócz statutowych zadań PUP  realizuje również projekty w ramach ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jeden projekt jest systemowy, dwa projekty realizujemy w partnerstwie i pozostałe sześć to projekty konkursowe. Wszystkie te projekty, oprócz projektu systemowego są wprowadzone do budżetu Powiatu. Rada Powiatu przyjmowała każdy z tych projektów do realizacji. Kolejno poinformowała, że jako Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy nie jest zatrudniana w żadnych zewnętrznych firmach przy realizacji jakichkolwiek projektów. Docierają głosy, że dyrektor PUP i jego pracownicy pobierają wynagrodzenia z podwójnych źródeł: z samorządu Powiatu i z zewnętrznych projektów realizowanych w PUP - jest to nieprawda. W zakresie współpracy ze Szczecińską Fundacją Talent-Promocja-Postęp przekazała, że Rada Powiatu wyraziła zgodę na realizację projektu partnerskiego z Fundacją, gdzie jednym z partnerów jest właśnie PUP w Myśliborzu. Oprócz tego partnerem w tym projekcie jest Organizacja Pracodawców LEVIATAN, Stowarzyszenie JA TY MY w Zgierzu, PUP w Zgierzu oraz po stronie niemieckiej firma GRENE. Jest to projekt innowacyjny i rozpoczął się w czerwcu 2012 roku, a zakończy sie w roku 2015. Z tego tytułu PUP w Myśliborzu oraz Powiat może zyskać kwotę ponad 500.000 zł. Jest to projekt skierowany do osób po 50-tym roku życia i polega na opracowaniu modelu współpracy tymi osobami. Głównie planuje się wprowadzić niemieckie rozwiązania i zobaczyć jak będą sie one sprawdzać na polskim rynku. Ponownie podkreśliła, że nie łączą ją żadne prywatne stosunki z Fundacją, ani z żadną inną instytucją, która realizuje jakiekolwiek projekty, tak jak wcześniej to sugerowano. Stwierdziła, że może dziwić fakt zarzutu aktywności PUP w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych. Dodała, że w innym przypadku PUP mógłby wziąć z Ministerstwa 2.000.000 zł, wydać je przez okres 3 m-cy i przez pozostałą cześć roku nic nie robić. Sytuacja na rynku pracy jest trudniejsza, pogarsza się również w Powiecie Myśliborskim, dlatego PUP musi wykazywać dużą aktywność i zaangażowanie w pozyskiwaniu dodatkowych środków. Dyrektor nadzoruje realizację projektów i ponosi pełną odpowiedzialność za ich realizację.   

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-01-2013 10:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-01-2013
Ostatnia aktualizacja: - 11-01-2013 10:34