herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

579/2012 w sprawie struktury organizacyjnej oraz wypowiedzeń w Szpitalu w Dębnie

Zgłoszona  przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada 2012 r.

 

w sprawie struktury organizacyjnej oraz wypowiedzeń w Szpitalu w Dębnie:

 

Treść zapytania:Na pytanie dotyczące ogłoszenia konkursu na stanowisko Prezesa Spółki nie otrzymałam odpowiedzi, nie znalazłam również ogłoszenia na BIP-ie. Podobnie jeśli chodzi o sprawę dot. wypowiedzeń w szpitalu w Dębnie. Na dzień kiedy pytałam wiadomym było, że nie funkcjonowała już kuchnia w Szpitalu i wypowiedzenia zmieniające były faktem. Czy jest to prawda, czy kłamstwo? Uważam, że odpowiedź jest kłamliwa. Dodatkowo chciałabym się dowiedzieć jaki jest podział kompetencji pomiędzy Prezesem, a Dyrektorem. Kto za co odpowiada,  kto rządzi w Szpitalu w Dębnie.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Dyrektor Szpitala w Dębnie – Magdalena Małyska

poinformowała, że struktura w tym momencie w całości jest odziedziczona po SPZOZ, natomiast wiązało się to z przepisami, które narzuca SPZOZ i konstrukcja organizacyjna. Teraz w formie prawnej spółki można to uprościć i na pewno Szpital będzie nad tym pracował. Natomiast odpowiadając na drugie pytanie przekazała, że oprócz zastępcy Dyrektora do spraw lecznictwa, pielęgniarki naczelnej, głównej księgowej, kierownika ZOL-u, mamy na tą chwile jeszcze kierownika logistyki,czyli taki dział techniczny oraz kierownika działu kadr. Ponadto kierownikami są wszyscy ordynatorzy oddziałów oraz kierownik działu diagnostyki obrazowej i lekarz, więc to są te elementy odziedziczone po SPZOZ. Natomiast odnośnie zapytania dotyczącego wypowiedzeń przekazała, że zaszło nieporozumienie, ponieważ faktycznie została zlikwidowana kuchnia szpitalna, ale pracownicy nie otrzymali wypowiedzeń tylko porozumienia zmieniające. Ze wszystkimi pracownikami kuchni zostało ustalone, że pozostają nadal pracownikami, ale zostają przeniesieni do innych działów. Więc pracownicy zwolnieni nie zostali.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-01-2013 10:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-01-2013
Ostatnia aktualizacja: - 11-01-2013 10:32