herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

576/2012 w sprawie sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Barlinku

Zgłoszona  przez Pana Ryszarda Wiśniaka interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada 2012 r.

 

w sprawie sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Barlinku:

 

Treść zapytania:Na Komisji Finansów pytałem o sytuację ekonomiczna Szpitala w Barlinku. Odpowiedź była bardzo ogólnikowa. Dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie są procedury dotyczące Szpitala. Z analizy protokołów z posiedzeń Zarządu wynika, że dyrektor zwrócił się o zabezpieczenie 502.000 zł na zabezpieczenie środków na realizację inwestycji. Jednak takie środki się nie znalazły. W chwili obecnej dowiadujemy się, że rozpoczęto prace dot. komercjalizacji szpitala. Jest to rzecz bardzo niebezpieczna, dlatego te informacji zostały przedstawione na sesji.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski - Arkadiusz Mazepa

przekazał, że przedmiotem posiedzenia zarządu był wniosek Burmistrza Barlinka. Zarząd odmówił podpisania tego dokumentu w przedłożonej treści. Nie dotyczyło to przekazania środków, a jedynie podpisania dokumentu o takiej treści. W międzyczasie rozpoczęta została procedura komercjalizacji Szpitala w Barlinku. Za zgodą Rady Społecznej, Dyrekcji oraz pracowników i związków zawodowych, po rozwianiu wszelkich wątpliwości rozpoczęto taką procedurę. Sytuacja finansowa Szpitala w Barlinku jest znacznie lepsza niż w Dębnie. Różnica pomiędzy dwoma Szpitalami dotyczy przede wszystkim zadłużenia i współczynnika zadłużenia. Wszelkie szczegółowe informacje w tym zakresie nt. całej procedury zostaną omówione na sesji. Dodał, że prowadząc procedurę komercjalizacji szpitala będzie trzeba kierować się takim tokiem postępowania, aby przejąć dla Powiatu jak najwięcej zobowiązań, które będą klasyfikowały się do otrzymania dotacji ministerialnej. Jest to podstawowy warunek do tego, aby podjąć działania dotyczące komercjalizacji. Wyliczenia zostaną przedstawione dla radnych w odpowiednim czasie, tak, aby wszyscy radni mogli się z nimi zapoznać. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-01-2013 10:29
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-01-2013
Ostatnia aktualizacja: - 11-01-2013 10:29