herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

553/2012 w sprawie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada br.

 

w sprawie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie

Treść zapytania:Kolejne pytanie dotyczy działalności WTZ w Dębnie, którą to określa ustawa i rozporządzenie. Z zasad finansowania wynika, że kwota z PFRON nie może przekroczyć 90%. Co najmniej 10% to wkład własny. Do tej pory częściowo płaciła to Gmina Dębno, a częściowo Powiat  Są wymienione wydatki, na które można przeznaczyć środki, m.in. na doposażenie. Sama kwota jest liczona zgodnie z algorytmem, jest to ponad 14.000 zł. Planowana była kontrola w październiku, czy była ona przeprowadzona po raz pierwszy. Nie było takiej kontroli wcześniej. Zgodnie z przepisami prawa sprawozdanie roczne, które składa WTZ dla PCPR stanowi podstawę do konania kontroli w WTZ. Ma to swoje przełożenie w podejmowanych aneksach do umowy w zakresie dofinansowania. Czy w międzyczasie podpisywano kolejne aneksy. Kwota 73.000 zł nie została wydana, w skutek błędnych decyzji podjętych przez Radę,  na podstawie wniosku z PCPR zostały przesunięte środki finansowe. Środki na rehabilitacje nie zostały wykorzystane w skutek rezygnacji. Tę różnicę zamierza się przeznaczyć dla WTZ. Na jaki cel? Czy to mają być środki, aby Pani Dyrektor WTZ mogła wypłacić nagrodę dla pracowników, czy może na inne imienne wydatki. Nie była żadnej kontroli,. Dlatego nie wiemy jak to się. 10 lat funkcjonuje WTZ, a okres umowy z Gm. Dębno już mija. Kto podpisał aneks? Czy przesuniecie kwoty nie spowoduje złamania prawa?

 

Treść odpowiedzi :

W dniu 14 listopada 2012 roku przeprowadzono kontrolę Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dębnie. Protokół z kontroli jest w trakcie przygotowania. W dokumentacji z lat poprzednich nie widnieją jakiekolwiek protokoły pokontrolne. Również Kierownik WTZ potwierdziła informację, iż przez cały okres funkcjonowania WTZ nie była przeprowadzona żadna kontrola.

Środki przeznaczone dla WTZ w Dębnie zostaną wykorzystane zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2004r. w sprawie warsztatów terapii zajęciowej.

Aneks na rok 2013 w sprawie funkcjonowania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dębnie do dnia dzisiejszego nie został podpisany.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 17-12-2012 08:02
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 17-12-2012
Ostatnia aktualizacja: - 17-12-2012 08:02