herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

551/2012 w sprawie remontu sali gimnastycznej przy ZS w Myśliborzu

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada br.

 

w sprawie remontu sali gimnastycznej przy ZS w Myśliborzu

Treść zapytania:Za II kadencji Rady Powiatu został przeprowadzony remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Za Bramka w Myśliborzu. Kancelaria Prawna doradza aby temat załatwić polubownie. Sprawa trwa już kilka lat. Moje pytanie, to jak długo taka sprawę można prowadzić? Proszę o podanie konkretnego terminu zakończenia tej sprawy?

 

Treść odpowiedzi :

Odpowiedź na Pana pytanie została udzielona w interpelacji nr 515/2012 zgłoszonej  przez Pana na XXVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 31 października br.

Cyt.: „Natomiast w sprawie dochodzenia odszkodowania za nienależyte wykonanie modernizacji dachu sali gimnastycznej Zespołu Szkół przy ul. Za Bramką w Myśliborzu, dnia
11 października 2012r. Kancelaria Prawna wydała stosowną opinię. Dokument wskazuje na możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu ujawnionych wad związanych z przedmiotową umową do czasu upływu dziesięcioletniego terminu przedawnienia roszczenia liczonego od dnia odbioru inwestycji tj. od dnia 20 grudnia 2006 r.

W związku powyższym, rozpoczęta została procedura polubownego załatwienia sprawy z wykonawcą, a w razie jej niepowodzenia skierowany zostanie pozew do właściwego sądu”.

Jak z powyższego wynika, termin przedawnienia sprawy upływa z dniem 20 grudnia 2016 r., a na dzień dzisiejszy nikt niej jest w stanie określić jak długo będzie trwał ewentualny proces sądowy.         

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 13-12-2012 11:46
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 13-12-2012
Ostatnia aktualizacja: - 13-12-2012 11:46