herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

542/2012 w sprawie spłaty zobowiązań przejętych przez Powiat Myśliborski

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XXIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 listopada br.

 

w sprawie spłaty zobowiązań przejętych przez Powiat Myśliborski

Treść zapytania: Odpowiadając na interpelację w sprawie spłaty przejętych przez Powiat Myśliborski zobowiązań starosta powiatu odpowiedział cytuję: „Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Nr XXVII/254/2012 z dnia 03.10.2012r. Powiat przejął zobowiązania w wysokości do kwoty 17.500.000 zł. Obecnie trwa proces formalizowania przejętych zobowiązań, w szczególności potwierdzania sald przejętych zobowiązań oraz negocjowania ugody z poszczególnymi wierzycielami. Od warunków ustalonych pomiędzy Zarządem (Powiatem Myśliborskim), a wierzycielami zależeć będzie termin rozpoczęcia i spłaty zobowiązań." Czy przypadkiem nie jest to bujanie w obłokach? Termin rozpoczęcia spłat zależeć będzie od wierzycieli, którzy jak najszybciej będą chcieli odzyskać swoje pieniądze. Czy starostwo jest przygotowane do egzekucji komorniczych? Dlaczego sald z wierzycielami nie uzgodniono wcześniej przed przejęciem zobowiązań? Ilu jest tych wierzycieli?

 

Treść odpowiedzi :

Potwierdzenie sald z wierzycielami zobowiązań na dzień poprzedzający dzień przekształcenia było możliwe nie wcześniej niż była nam znana data rejestracji spółki „Szpital w Dębnie Sp z o .o.”

Po formalnym akcepcie istnienia wierzyciela, przygotowane zostały UGODY z kwotą zobowiązań w celu potwierdzenia salda oraz zaproponowany termin uregulowania płatności.  Zaakceptowane warunki ugody przez wierzycieli potwierdzające Powiatowi kwotę przejętych zobowiązań sukcesywnie wpływają do Starostwa Powiatowego w Myśliborzu.

W chwili obecnej wykaz zawiera 174 wierzycieli.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 13-12-2012 11:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 13-12-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 13-12-2012 11:30