herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

532/2012 w sprawie zatrudnienia pracowników z byłego Domu Dziecka w Barlinku i ZPOW "Szkuner" w Myśliborzu

Zgłoszona  przez Panią Danutę Patkowską  interpelacja na XXVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 31 października br.

Treść zapytania: Ile pracowników z Domu Dziecka w Barlinku dostało prace w Zespole Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Dębnie? Ile osób zwolnionych z Zespołu Placówek Opiekuńczo Wychowawczych „Szkuner” w Myśliborzu dostało pracę w „Szkunerze”? Ile wypłaciliśmy na odprawy zwalnianych pracowników?

 

 


w sprawie zatrudnienia pracowników z byłego Domu Dziecka w Barlinku i ZPOW „Szkuner” w Myśliborzu

Informuje, że wszyscy pracownicy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych „Szkuner” po jego rozwiązaniu w dniu 01.02.2012 r. otrzymali pracę, nikt nie otrzymał odprawy z tytułu zwolnienia.

- do Domu Wczasów przeszło 25 osób

- do MOS „Szkuner” przeszło 14 osób

Dyrektorzy nowo powstałych jednostek tj. DWDz i MOS „Szkuner” dostosowywali zatrudnienie do arkusza organizacyjnego placówki, do środków jakimi dysponowali i potrzeb zatrudnienia w danej jednostce.

 

Natomiast w Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Dębnie nie został zatrudniony żaden pracownik z Domu Dziecka w Barlinku pomimo propozycji ze strony Dyrektora PZPOW w Dębnie oraz Dyrektora PCPR w Myśliborzu. Czynnikiem decydującym o odmowie podjęcia zatrudnienia była zbyt duża odległość między miejscowościami Barlinek – Dębno. 

W wyniku rozmów Dyrektora PZPOW w Dębnie oraz Dyrektora PCPR w Myśliborzu prowadzonych z lokalnymi pracodawcami część kadry otrzymała zatrudnienie m. in.
w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu jak również w organizacji pozarządowej ZAFOS w ramach realizacji w partnerstwie z PCPR w Myśliborzu projektu „Nowy Model PCPR w Myśliborzu” realizowanym w ramach Działania 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 20-11-2012 08:22
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 20-11-2012
Ostatnia aktualizacja: - 20-11-2012 08:22