herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

516/2012 w sprawie działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę  interpelacja na XXVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 31 października br.

Treść zapytania: W sprawie interwencji z zakresie pracy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W miesiącu czerwcu Starosta wystąpił do Wojewody Zachodniopomorskiego o zwiększenie dotacji na ten cel. Zespół jak wiemy orzekał do tej pory raz w miesiącu. Na dzień dzisiejszy jak mi wiadomo odbywa się to raz na dwa miesiące. Niepełnosprawni nie powinni tak długo czekać z dotacją na ten cel.

 

 

w sprawie działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności:

Informuję, że skutkiem wniosku do Wojewody Zachodniopomorskiego o zwiększenie dotacji   na działalność Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności jest otrzymanie środków, które pozwolą na zlikwidowanie (do końca grudnia 2012) opóźnień    w procesie orzeczniczym.

Ponadto zaznaczyć należy, iż nieprawdą jest fakt jakoby posiedzenia składów orzekających odbywały się raz na dwa miesiące lub raz na miesiąc. Przykład: we wrześniu br. odbyło się 9 posiedzeń, w październiku br. 8, natomiast na miesiąc listopad planowane jest przeprowadzenie 10 lub 11 komisji.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 15-11-2012 13:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 15-11-2012
Ostatnia aktualizacja: - 15-11-2012 13:32