herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

496/2012 w sprawie remontu Zakładu Opieki Leczniczej w SPZOZ w Dębnie

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza  interpelacja na XXVI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 25 września br.

Treść zapytania:Jeżeli przystępujemy do remontu, a nie przemyślimy tego, to mogą być potem problemy. Jeśli nie przemyślimy zmian dot. tego co remontujemy. Takie niespodzianki w historii Powiatu już były. Dla przykładu nieprzemyślany remont bloku chirurgicznego w Dębnie skutkował tym, że w roku rozpoczęcia było 760.000 zł niewypłaconego kontraktu. W kolejnych latach mściło się to tym, że NFZ podpisywał mniejsze kontrakty. Nie uniknięto również błędów przy remoncie ZOL-u. Każda złotówka, która ucieka działa na niekorzyść tego szpitala i niekorzyść budżetu Powiatu Myśliborskiego. W wyniku tego remontu bezpowrotnie utracono kwotę 79.745,65 zł. W związku z tym pytam, czy osoba, która się do tego przyczyniła poniosła konsekwencje służbowe? W czasie remontu, kiedy można było przeszkolić personel nie zrobiono tego. Obecnie trzeba szkolić personel. Teraz okazuje się, że nie można będzie korzystać z ładnie wyremontowanych pomieszczeń, łóżek, które tam wstawiono dopóki personel nie zostanie przeszkolony. A czas szkolenia to ok. 6 m-cy. Gdzie łatwo wyliczyć, że uciekają kolejne pieniądze ze szpitala. Jak to się stało i czy wyciągnięto konsekwencje służbowe.

Wzrost z 25 do 38 łóżek pozwoliłby zarabiać, aby poprawić trudną sytuacje szpitala.

 

 

 

w sprawie remontu Zakładu Opieki Leczniczej w SPZOZ w Dębnie

Treść udzielonej odpowiedzi:

Zgodnie z wyjaśnieniami Dyrektora szpitala w Dębnie informuję, że z  wyremontowanych pomieszczeń pacjenci korzystają już od połowy maja bieżącego roku. Po zakończeniu formalności z Gminą Dębno dot. remontu i wyposażeniu Zakładu zostały uruchomione przyjęcia. Udało się w stosunkowo krótkim czasie wysłać odpowiednią ilość osób na wymagane szkolenia - potwierdzenie rozpoczęcia szkolenia jest dla NFZ w takich wypadkach równoznaczne ze spełnieniem wymogów. Od miesiąca czerwca ZOL w pełni realizuje kontrakt, a od lipca uzyskuje dodatni wynik finansowy. 

Kierownik ZOL poniosła odpowiedzialność służbową za niedopełnienie obowiązku w zakresie obowiązkowych szkoleń dla pracowników. Została na nią nałożona kara porządkowa w postaci nagany z wpisem do akt.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-10-2012 10:22
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-10-2012
Ostatnia aktualizacja: - 11-10-2012 10:22