herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

495/2012 w sprawie kosztów pobytu w ZOL w SPZOZ Szpitala Powiatowego w Debnie

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza  interpelacja na XXVI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 25 września br.

Treść zapytania:Kolejne pytanie jest związane z SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie. Wszyscy pamiętają, ze podjęto działania dot. zwiększenia ilości łóżek w ZOL-u. Gmina Dębno dołożyła duże środki finansowe. Dyrektor poinformował swego czasu o tym, ze zwiększona została liczba łóżek z 25 do 38 i że da to możliwości pozyskiwania dodatkowych środków finansowych w ramach świadczonych usług. W związku z tym mam kilka pytań w tym zakresie. Jaki jest koszt osobodnia na tym oddziale? Pytam, bo jeżeli zamierzamy świadczyć usługi komercyjne i pacjent będzie musiał za nie zapłacić. Ile zapłacą za to pacjenci?

 

 


w sprawie kosztów pobytu w ZOL w SPZOZ Szpitala Powiatowego w Debnie

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Zgodnie z informacją przekazaną przez szpital w Dębnie, decyzja na wykonanie robót budowlanych w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym została wydana w dniu 12.10.2011r., roboty budowlane zostały rozpoczęte 21.11.2011r., zakończenie remontu w Zakładzie nastąpiło w dniu 25.02.2012r. Z uwagi na ogłoszenie przetargu na dostawę i wyposażenie ZOL oraz terminy wykonania i realizacji mebli, dostawa sprzętu nastąpiła 27.04.2012 roku. Liczba łóżek została zwiększona do 38 (zgodnie z planem). Koszt osobodnia zależy od terapii lekowej jaka jest wymagana u danego pacjenta.  Ponadto, w związku z zakończoną termomodernizacją obiektu A i kilku dokonanymi zmianami rzutującymi na koszty stałe – komercyjny koszt pobytu pacjenta zostanie skalkulowany w oparciu o nowe dane, bez ujęcia terapii lekowej, która będzie rozliczana indywidualnie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 11-10-2012 10:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 11-10-2012
Ostatnia aktualizacja: - 11-10-2012 10:20