herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

487/2012 w sprawie uwag zgłaszanych przez użytkowników drogi powiatowej:

Zgłoszona  przez Pana Ferdynanda Łukasika  interpelacja na XXV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 sierpnia br.

Treść zapytania:Droga powiatowa w m. Wierzbnica, wiadomo kiedy została zbudowana ile kosztowała i kto wykonywał. Mieszkańcy Wierzbnicy maja wiele zastrzeżeń do wykonawstwa tej że drogi a przede wszystkim chodników, nie mówiąc już o wjazdach. Wjazd jest z tłucznia a nie z polbruku, te wjazdy z tłucznia po jakimś okresie czasu powstają na nich kocie łby, ale nie jest to najważniejsze najgorsze jest to że spadki są źle wyprofilowane i posesje są zalewane a wiemy jakie są warunki atmosferyczne, burze są coraz silniejsze, nawet trąby, wichury, jeden z mieszkańców który ma posesję tuż przy drodze krajowej, dosłownie tonie w wodzie. Rozmawiałem z Panem Adamem, powiedział że będzie poprawka na ile będzie mógł, także sytuacja może ulec poprawie jego jak i następnych. Wydaje mi się że może okres gwarancji minął, ale jeszcze nie minął okres rękojmi i żeby odpowiednia komisja dokonała przeglądu, sporządziła protokół i przywołała wykonawcę do usunięcie usterek. Ci mieszkańcy są zdania takiego że wykonawca chodników dopiero uczył się je wykładać.

 

 

w sprawie uwag zgłaszanych przez użytkowników drogi powiatowej:

Treść udzielonej odpowiedzi:

Informuję, że Wydział Dróg od chwili przebudowy drogi w m. Wierzbnica nie otrzymał na piśmie ani jednej skargi na funkcjonowanie drogi powiatowej w kwestii odwodnienia.
W celu ustalenia wad w powstałej infrastrukturze konieczne jest spotkanie z osobami wnoszącymi uwagi w związku z powyższym Wydział Dróg przeprowadzi rozpoznanie w/w sprawy.

Nadmieniam, że sprawa wspomnianej przez Pana posesji w m. Wierzbnica jest monitorowana i poczyniono działania w celu zmniejszenia skutków intensywnych opadów zalewających posesję głównie z drogi krajowej nr 23.

W dniu 12.04.2012 r. odbył się przegląd gwarancyjny w m. Wierzbnica w trakcie, którego wszystkie zgłoszone przez mieszkańców uwagi zostały przyjęte do wiadomości przez zarządcę drogi i usunięte.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 21-09-2012 12:48
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 21-09-2012
Ostatnia aktualizacja: - 21-09-2012 12:48