herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

447/2012 w sprawie działań podejmowanych przez PCPR w Myśliborzu w 2011 roku i ich rezultatów w zakresie ograniczania skutków niepełnosprawności podejmowało PCPR w 2011 r.:

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę  interpelacja na XXV sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 30 sierpnia br.

 

Treść zapytania: Jakie działania zmierzające do ograniczania skutków niepełnosprawności podejmowało PCPR w 2011 r. i jakie osiągnięto rezultaty?

 

 

w sprawie działań podejmowanych przez PCPR w Myśliborzu w 2011 roku i ich rezultatów w zakresie ograniczania skutków niepełnosprawności podejmowało PCPR w 2011 r.:

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie udziela wsparcia osobom niepełnosprawnym dofinansowuje ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie ustawowych zadań. Do najważniejszych realizowanych zadań, mających największy wpływ na ograniczenie skutków niepełnosprawności jest likwidacja barier. Polega ona na dostosowaniu mieszkań osób niepełnosprawnych w taki sposób, aby umożliwić oraz jak najbardziej ułatwić takiej osobie samodzielne funkcjonowanie we własnym mieszkaniu ze swoją niepełnosprawnością. W ramach likwidacji barier można uzyskać również pomoc przy budowie ramp, pochylni, podjazdów i zjazdów dla wózków inwalidzkich oraz zakup różnorakich urządzeń mających na celu pomoc osobie niepełnosprawnej w komunikowaniu się i w jak największym stopniu samodzielnym poruszaniu się.

Ponadto PCPR udziela pomocy osobom niepełnosprawnym w ramach projektu POKL, poprzez organizowanie szkoleń w ramach w/w projektu:

Kurs obsługi wózków jezdniowych widłowych,

Kurs operatora koparki oraz kurs operatora koparko-ładowarki,

Kurs prawa jazdy,

Kurs masażu,

Kurs ochroniarski,

Kurs spawacza TIG, MIG, MAG, elektryczne i gazowe,

Kurs sztuka makijażu ,

Kurs pomoc kucharza z systemem HCCP,

Kurs języka niemieckiego.

Ponadto pracownicy PCPR współpracują z osobami niepełnosprawnymi udzielając informacji o różnych formach pomocy, z których mogą korzystać min. dofinansowania w projektach, zadaniach w ramach pozyskiwanych środków. Osoby niepełnosprawne mogą również skorzystać z porad specjalistów: prawnika, psychologa.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 13-09-2012 07:33
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 13-09-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 13-09-2012 08:10