herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

414/2012 w sprawie zwrotu środków dot. projektu zespołu boisk sportowych Orlik 2012

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę   interpelacja na XXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 27 czerwca 2012r.

w sprawie zwrotu środków dot. projektu zespołu boisk sportowych Orlik 2012

Treść zapytania: 163 samorządy otrzymały przedprocesowe pisma od firmy projektującej boiska. Ministerstwo Sportu bezprawnie wykorzystało projekt boisk. Samorządy muszą teraz płacić 100 tyś zł albo rozbierać niedawno zbudowane obiekty. Firma Archi Plus projektująca obiekty sportowe, wysłała wezwanie do zapłaty 163 gminom, które wybudowały u siebie boiska w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” i naruszyły prawa autorskie do projektu – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Firma zarzuca gminom, że skorzystały z jej projektu udostępnionego na stronie internetowej Ministra Sportu, nie posiadając do niego praw autorskich. Najwyższe roszczenie o odszkodowanie wynosi 6000.000 zł. Pisma z wezwaniem do ugody trafiły już do lokalnych urzędów. Co z Orlikami, które zbudowano w naszym powiecie ? Jakie projekty został wykorzystane przy ich budowie i czy nie grożą nam podobne konsekwencje?

 

 

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Informuję, że wskazana przez autorkę artykułu w Dzienniku Gazeta Prawna firma projektowa, nie wykonywała typowego projektu zespołu boisk sportowych Orlik 2012, który został wykorzystany przez powiat myśliborski do budowy boisk w 2008 r. Dębnie
i Myśliborzu jak i w 2009 r. Orlika w Barlinku. Obecnie nie posiadamy wiedzy na temat ewentualnych  roszczeń co do naruszenia praw autorskich twórców naszych projektów. Adoptując projekt typowy zamieszczony na strona Ministerstwa  Sportu każdy beneficjent działał zgodnie z wytycznymi programu opracowanego przez ministerstwo .     

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 17-07-2012 13:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 17-07-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-07-2012 13:57