herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

410/2012 w sprawie umieszczania dzieci spoza terenu Powiatu w placówkach Powiatu Myśliborskiego

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę   interpelacja na XXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 27 czerwca 2012r.

w sprawie umieszczania dzieci spoza terenu Powiatu w placówkach Powiatu Myśliborskiego

Treść zapytania: Na posiedzeniu Zarządu w dniu 17 maja br. Marcin Janda - Dyrektor PCPR poinformował Pana że w I kwartale bieżącego roku wpłynęło około 30 zapytań z innych Powiatów o umieszczenie dzieci spoza naszego Powiatu w naszych placówkach. Jakiej udzielono odpowiedzi, ile takich zapytań wpłynęło od początku 2011 r., jaki był sens likwidacji wyremontowanej placówki na usługi, której jest zapotrzebowanie. Zobowiązał Pan Dyrektora PCPR do sprawdzenia czy można ogłosić konkurs  i czy istnieje możliwość na przyjęcie dzieci z innych Powiatów, których pobyt byłby finansowany przez inne powiaty. Czy polecenie to zostało wykonane i jakie są ustalenia w tej sprawie?

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Na podstawie informacji przedstawionej przez Dyrektora informuję, iż Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu nie prowadziło i nie prowadzi rejestru zapytań dotyczących umieszczeń dzieci z terenu obcych powiatów  na terenie naszego powiatu. Zapytania te mają najczęściej charakter nieformalnych rozmów telefonicznych pomiędzy pracownikami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z naszego województwa. Na posiedzeniu Zarządu Powiatu, które odbyło się w dniu 17.05.2012 roku podana przez Dyrektora PCPR,  Pana Marcina Jandę liczba 30 zapytań była liczbą szacunkową.

Do Kancelarii Prawnej zostało przesłane zapytanie czy można ogłosić konkurs i czy istnieje możliwość przyjęcia dzieci z innych powiatów.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 17-07-2012 13:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 17-07-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 17-07-2012 13:50