herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

409/2012 w sprawie wykorzystania i zagospodarowania budynku przy ul. Piłsudskiego 6 w Myśliborzu

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę   interpelacja na XXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 27 czerwca 2012r.

w sprawie  wykorzystania i zagospodarowania budynku przy ul. Piłsudskiego 6 w Myśliborzu

 

Treść zapytania: Na posiedzeniu Zarządu w dniu 17 maja br. radny Józef Getman poinformował, że obiekt przy ul. Piłsudskiego nie jest w pełni wykorzystany, a są chętni do jego dzierżawy. Obiekt był należycie wykorzystany i utrzymany w należycie dobrej kondycji , a nieużytkowanie tego obiektu doprowadzi do jego dewastacji. Zarząd  Powiatu zobowiązał Sekretarza Powiatu do przedstawienia na kolejne posiedzenie Zarządu informacji dotyczącej obiektu przy ul. Piłsudskiego i ustalenie z Naczelnikiem Wydziału Dróg, czy istnieje możliwość dzierżawy części tego terenu. Kto jest chętny na dzierżawę tego budynku. Czy Zarząd zapoznał się z tą informacją i czy zapadła decyzja o dzierżawie. 

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Obwód drogowy Myślibórz ma w swym utrzymaniu 248 km dróg na terenie gmin Barlinek, Nowogródek Pomorski i częściowo Myślibórz. W tym celu z chwilą wypowiedzenia umowy dzierżawy dwóch pomieszczeń garażowych w PKS Myślibórz przy ul. Królewieckiej całość obwodu drogowego została przeniesiona do bazy przy ulicy Piłsudskiego 6 w Myśliborzu.

W chwili obecnej na terenie bazy w pomieszczeniach garażowych, hali warsztatowo – garażowej, malarni, pomieszczeniu gospodarczym, pod wiatą i na placu znajduje się następujący sprzęt:

- garaże: ciągnik, kosiarka bijakowa, docelowo Opel Astra, rębak, przyczepka, masa bitumiczna na zimno, kosiarka rotacyjna,

- hala warsztatowo – garażowa: ciągnik, samochód do 3,5 t Lublin,

- malarnia: znaki drogowe, meble, ogólny magazyn sprzętu,

- pomieszczenie gospodarcze: rzeczy należące do Wydziały Zarządzania Kryzysowego,

- wiata: skrapiarka, rozrzutnik solanki,

- plac: skład kruszywa, żwiru, drewna opałowego, brukowca, solanki, płytek chodnikowych, korytek ściekowych, krawężników, docelowo gruzu z ul. Północnej, oraz zbędnego sprzętu do sprzedaży.

Baza przy ulicy Piłsudskiego 6 w Myśliborzu od kilkudziesięciu lat służy służbom drogowym, ma bardzo dobrą lokalizację oraz dojazd. Jako obiekt bazy sprzętowo - materiałowej jest niezbędny i optymalnie spełniający swoje zadanie.

W chwili obecnej z uwagi na stan techniczny i konieczność remontu niewykorzystane są pomieszczenia biurowe o powierzchni ok. 90 m2.

Wydział Dróg miał zaplanowane zaadoptować biura na potrzeby wydziału jednak z uwagi na koszt remontu i brak środków finansowych zadanie zostało wstrzymane do chwili zabezpieczenia środków w budżecie.

W miesiącu czerwcu br. chęć kupna lub wydzierżawienia części placu i pomieszczeń biurowych wyraził Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Myśliborzu.

W trakcie spotkania Pana Henryka Magdziarza Kierownika RZSW w Myśliborzu
z Naczelnikiem Wydziału Dróg ustalono wstępny zakres nieruchomości interesujący RZSW w Myśliborzu, a nie kolidujący z funkcjonowaniem obwodu drogowego Myślibórz.

RZSW w Myśliborzu zadeklarował oficjalne wystąpienie z pismem do Zarządu Powiatu
o rozpatrzenie kupna lub dzierżawy części nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego 6.

Na dzień 05.07.2012 r. wniosek RZSW w Myśliborzu jeszcze nie wpłynął.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 17-07-2012 13:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 17-07-2012
Ostatnia aktualizacja: - 17-07-2012 13:47