herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

394/2012 w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora ZSP Nr 1 w Barlinku

Zgłoszona przez Pana Ryszarda Wiśniaka  interpelacja na XXII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 27 czerwca 2012r.

 

w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora ZSP Nr 1
w Barlinku

 

Treść zapytania:Widoczne jest pokłosie połączenia szkół barlineckich. Konflikt w obu szkołach narasta. W związku z niespełnieniem reguł formalno prawnych konkurs nie został rozstrzygnięty. Należy zrobić to szybko, bo w szkołach zaczyna robić się duży konflikt. Najlepiej takie sprawy rozwiązuje się w okresie majowym. Fakt że aktualny dyrektor ma preimpotencje do końca sierpnia bieżącego roku, ale w sytuacji kiedy powstaje nowy jak gdyby organizm dwóch szkół trzeba się kontaktować i to nie w wakacje. Za 2 dni mamy koniec roku, a nauczyciele są nieufni i ulegają animozjom, dlatego bardzo proszę żeby na dzisiejszej sesji powiedzieć tutaj radnym  jak zamierza się rozwiązać tę sprawę.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Zgodnie z art. 36 a ust.4 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty, jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej  i rady szkoły.

Na posiedzeniu Zarządu Powiatu w dniu 28.06.2012 roku został wybrany kandydat organu prowadzącego w osobie Pana Ryszarda Syroki.

W dniu 4 lipca 2012 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli organu prowadzącego z Radą Pedagogiczną i Radą Szkoły w celu zasięgnięcia opinii dotyczącej kandydatury organu prowadzącego. Pan Ryszard Syroka będzie pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku od 1 września 2012 roku do 31 sierpnia 2013 roku.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 17-07-2012 12:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 17-07-2012
Ostatnia aktualizacja: - 17-07-2012 12:52