herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

385/2012 w sprawie planowanych działań w SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie

Zgłoszona  przez Panią Danutę Patkowską interpelacja na XXI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu w dniu 23 maja br.

w sprawieplanowanych działań w SPZOZ Szpital Powiatowy w Dębnie:

Treść zapytania:Zmienił się Dyrektor SPZOZ w Dębnie i są już niepokojące sygnały od pracowników dot. planowanych działań. Na poprzedniej sesji zapytałam o koszty utrzymania oddziału chirurgicznego i interesowały mnie koszty płacowe w ogólnych oddziałach. Wynika z tego że 35% całych kosztów utrzymania oddziału chirurgicznego to są płace, więc uważam że skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle. Pracownicy informują że kolejna reforma ma polegać na tym, że planuje się zwolnić salowe, sekretarki medyczne a także w obsługę. Ma być również zmniejszone wynagrodzenie pielęgniarek. Czy jest jakiś biznesplan, który jest opłacalny. Dlaczego zmiany są zawsze kosztem średniego personelu szpitala.

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Dyrektor SPZOZ Szpitala Powiatowego w Dębnie - Magdalena Małyska

poinformowała, że nie posiada wiedzy na temat potencjalnych obniżek płac lub zwolnieniach pracowników szpitala oraz nie przekazywała nikomu takowych informacji.

W kwestii poszukiwania firmy outsourcingowejw zakresie sprzątania poinformowała, że Szpital musi rozważyć wszystkie opcje dot. właściwej gospodarki finansowej szpitala. Tylko takie ruchy zostały poczynione na chwile obecną. Dodała, że w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie z oddziałowymi, gdzie padło pytanie w zakresie obniżek wynagrodzeń, kwestie te zostały wyjaśnione i nie powinny już do nikogo docierać te niepokojące sygnały.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 13-07-2012 09:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 13-07-2012
Ostatnia aktualizacja: Marek Sobiegraj 13-07-2012 09:03