herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

357/2012 w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS w Myśliborzu

Zgłoszona przez Pana Tadeusza Maćkałę  interpelacja na XXI sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 23 maja 2012r.

 

w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS w Myśliborzu

 

Treść zapytania: W III kadencji Rady Powiatu pracownicy Urzędu Wojewódzkiego
w Szczecinie stwierdzili, że przy realizacji projektu remontu dachu szkoły w Myśliborzu przy ulicy Za Bramką, oraz sali gimnastycznej remontowanej w II kadencji doszło do wielokrotnego naruszenia prawa zamówień publicznych. Czy pracownicy lub osoby odpowiadające za te nieprawidłowości były kierowane na dyscyplinę finansową do Rzecznika przy RIO. Czy Starosta zamierza podjąć czynności sprawdzające, oraz czy nie miało to wpływu na dewastacje sali gimnastycznej na dzień dzisiejszy.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

Informuję, że odpowiedź w zakresie kontroli Urzędu Wojewódzkiego oraz naruszenia dyscypliny finansów publicznych i kierowania sprawy do Rzecznika odpowiedź została udzielona wcześniej.

Zatem pragnę powtórzyć, że ówczesny Starosta Myśliborski nie zawiadomił o tym fakcie rzecznika dyscypliny finansów publicznych, gdyż zgodnie z art. 93. ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, zawiadomienie o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych, składa organ kontroli lub kierownik jednostki prowadzącej kontrolę jednostki sektora finansów publicznych, czyli w tym przypadku Wojewoda Zachodniopomorski.

Wobec powyższego nikt nie zamierza podejmować jakichkolwiek czynności sprawdzających w tym zakresie.

Jednocześnie informuję, że nieprawidłowości w udzieleniu zamówienia publicznego nie miały wpływu na dewastacje sali gimnastycznej.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 12-07-2012 09:39
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 12-07-2012
Ostatnia aktualizacja: - 12-07-2012 09:39