herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

351/2012 w sprawie majątku należącego do jednostek organizacyjnych Powiatu

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 25 kwietnia br.

w sprawie majątku należącego do jednostek organizacyjnych Powiatu:

Treść zapytania:

Zastanawiam się, czy Dyrektorzy jednostek powiatowych mają na stanie majątek jednostki.
W poprzedniej kadencji zostały wydane duże pieniądze, aby poprawić warunki pobytu dzieci
 i pracy kadry. Uważam, że te środki nie zostały zmarnowane, ponieważ zwiększyły wartość tego majątku. Majątek powinien mieć gospodarza, bo jak nie będzie gospodarza, to różnie może się stać. Apeluję do Starosty, aby dopilnował protokolarnego przekazania majątku
w jednostkach, gdzie zmienili się dyrektorzy. Tam gdzie były zrobione inwentaryzacje, nie zostały one rozliczone. Jest to niedopuszczalna sytuacja. Stanowi to naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Należy zastanowić się nad tymi kwestiami i nie chodzi tutaj o to, aby wysyłać wszystkich na dyscyplinę finansów publicznych, bo różne z nią bywa. Powinno się zażądać od wszystkich podmiotów inwentaryzacji i jej rozliczenia.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Naczelnik Wydziału EZS - Mirosława Salasa

odnośnie pytania: czy Dyrektorzy mają przekazany majątek, dotyczy to MOS „Szkuner” i Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Zauważyła, że w obu jednostkach zostały sporządzone arkusze spisu z natury na dzień 31.01.2012r., które w bardzo dokładny sposób określają jaki jest stan rzeczywisty majątku związany z ewidencją księgową, sporządzony komisyjnie, natomiast nie było na tych protokołach podpisu wcześniejszego Dyrektora placówki. Stwierdziła, że nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że nowi Dyrektorzy dwóch odrębnych placówek nie są obarczeni odpowiedzialnością za majątek. Z chwilą objęcia stanowiska każdy Dyrektor ponosi odpowiedzialność za podległy mu majątek. Na podstawie tego spisu nowi Dyrektorzy sprawdzili majątek i na podstawie spisu majątku przejęli majątek jednostki. (nie jest to zrobione protokolarnie).

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 04-06-2012 13:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 04-06-2012
Ostatnia aktualizacja: - 04-06-2012 13:10