herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

342/2012 w sprawie podjętych działań w zakresie prywatyzacji Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 25 kwietnia br.

w sprawie podjętych działań w zakresie prywatyzacji Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu:

Treść zapytania:

Zbycie lub dzierżawa majątku powiatu jest wyłącznym prawem Rady Powiatu. Natomiast radni dowiadują się, że pracownicy DPS w Myśliborzu dysponują już konkretnymi projektami umów na wynajem poszczególnych pomieszczeń (bez naszej wiedzy). Dyrektor PCPR w Myśliborzu prowadził rozmowy na temat prywatyzacji DPS bez umocowania Zarządu. Z protokołów z posiedzeń Zarządu nie wynika, aby Zarząd upoważnił Dyrektora do prowadzenia takich rozmów.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

poinformował, że Dyrektor miał zgodę Zarządu do przygotowania koncepcji i rozpoczęcia rozmów. Podkreślił, że rozmowy są prowadzone w celu przygotowania dokumentów do ewentualnego rozpoczęcia procedury zlecenia prowadzenia zadania na zewnątrz. W rozmowach uczestniczą sami zainteresowani – pracownicy oraz związki zawodowe Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu. Na chwilę obecną nie zostały podjęte żadne decyzje w tej sprawie.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu – Marcin Janda
w kwestii pytania dot. podejmowanych przez Zarząd decyzji w sprawie mienia powiatu, jakim jest DPS w Myśliborzu poinformował, że nie zostaną podjęte żadne decyzje dopóki nie zostanie przeanalizowana możliwość zlecenia realizacji zadania z zakresu pomocy społecznej tj. prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu. Jeśli takie decyzje zostaną podjęte to niezbędne będzie podpisanie stosownych umów dot. użyczenia ruchomości oraz nieruchomości.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 04-06-2012 13:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 04-06-2012
Ostatnia aktualizacja: - 04-06-2012 13:03