herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

320/2012 w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS w Myśliborzu

Zgłoszona przez Pana/Panią Tadeusza Maćkałę interpelacja na XX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 25 kwietnia 2012r.

 

w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS w Myśliborzu

 

Treść zapytania:Jak wynika z protokołu kontroli naruszone zostały przepisy dot. procedur przetargowych w sprawie remontu sali gimnastycznej w ZS przy ul. Za Bramką w Myśliborzu.

Pytania w tym zakresie kieruję do Wicestarosty Powiatu. Dodam, że do dziś są widoczne zaniedbania w zakresie remontu tej sali. Komisja wyznaczona przez Wojewodę Zachodniopomorskiego stwierdziła wiele nieprawidłowości dot. procedur przetargowych.

Czy sprawa została zgłoszona w III kadencji do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Jaki jest wynik dyscyplinarny?

Kolejno: kto na dzień dzisiejszy odpowiada za brak zabezpieczenia dachu w ZS w Myśliborzu.

wszyscy wiemy, że remont sali gimnastycznej kosztował ok. 800.000 zł.

 

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

I

W trakcie przeprowadzonej w dniu 19 lipca 2007 r. kontroli problemowej zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Myśliborzu” w ramach Kontraktu Wojewódzkiego, stwierdzono naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Ówczesny Starosta Myśliborski nie zawiadomił o tym fakcie rzecznika dyscypliny finansów publicznych, gdyż zgodnie z art. 93. ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, zawiadomienie o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych, składa organ kontroli lub kierownik jednostki prowadzącej kontrolę jednostki sektora finansów publicznych, czyli w tym przypadku Wojewoda Zachodniopomorski. 

 

Ponadto wyjaśniam, że w dniu 22.08.2011 roku został stwierdzony fakt, że sala gimnastyczna nie nadaje się do użytkowania. Ściany były zalane z widocznym grzybem świadczącym o dłuższym okresie zawilgocenia. Przyczyną zalania był cieknący od jakiegoś czasu dach. Ówczesny Dyrektor ZS w Myśliborzu nie zgłosił szkody ani do Starostwa, ani do ubezpieczyciela w celu uzyskania odszkodowania. W związku z tym, że fakt ten stwierdzono na tyle późno, że nie można było rozpocząć remontu w 2011 r. zgodnie z opinią inspektora nadzoru budowlanego przesunięto go na wiosnę 2012 roku.

Koszt zabezpieczenia całego dachu sali gimnastycznej na okres zimy (zgodnie z informacją uzyskaną od inspektora nadzoru budowlanego) jest tak wysoki, że decyzja o jego wykonaniu byłaby nieuzasadniona ekonomicznie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 15-05-2012 12:33
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 15-05-2012
Ostatnia aktualizacja: - 15-05-2012 12:33