herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

316/2012 w sprawie zwolnienia pracownika Obwodu Drogowego w Cychrach

Zgłoszona  przez Pana Józefa Głuszko interpelacja na XIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 marca br.

w sprawie zwolnienia pracownika Obwodu Drogowego w Cychrach:

Treść zapytania:

Mam pytanie dotyczące Wydziału Dróg z racji tej, że jestem Sołtysem wsi Cychry, na terenie której mieści się obwód drogowy – bardzo często spotykam się z kierownikiem obwodu drogowego w Cychrach. W ubiegłym tygodniu również rozmawiałem z Kierownikiem, który pokazał mi wypowiedzenie umowy o pracę. Kierownik Obwodu pracował na tym stanowisku od 1979r. a więc ma 33 lata praktyki w drogownictwie. Znam tego człowieka, niezależnie od tego, czy nazywa się Myszkowski, Kowalski, czy Nowak, bo razem pracowaliśmy. Drogi to jego życie, i takich ludzi do pracy nam właśnie potrzeba. Wypowiedzenie umowy o pracę uzasadnia to likwidacją stanowiska pracy Kierownika Obwodu Drogowego w Cychrach spowodowana zmianami organizacyjnymi w Wydziale Dróg – zmiana regulaminu wewnętrznego DP. Na czym polega ta zmiana organizacyjna? Zwolniony został kierownik i kto będzie organizował i nadzorował, rozliczał pracę pozostałych pracowników. Są to kwestie bardzo ważne, wiem, bo przez 30 lat byłem kierownikiem Obwodu Drogowego w Witnicy Gorzowskiej. Nie tak dawno, bo ok. trzech miesięcy temu namawiano nas na sprzedaż obwodu drogowego w Cychrach, ponieważ potrzebne są nam pieniądze. Coś z tymi pieniędzmi pewnie zostało zrobione, bo sąsiad wykupił ten teren. Nie mamy już tam nic swojego, tylko dzierżawimy.W ślad za tym, miesiąc temu – dnia 28 lutego br. Kierownik Obwodu otrzymał wypowiedzenie. Nie wiem jakie są dalsze zamiary. Ale skoro Starostwo ma utrzymywać drogi w należytym stanie, to nie powinno pozbywać się dobrego pracownika którym jest Pan Myszkowski. Rozważcie tę możliwość, ponieważ dobry gospodarz nie pozbywa się wartościowych ludzi. Zauważyłem, że naszym Powiecie odchodzi dużo wartościowych ludzi. Niektórzy Ochodzą sami, a niektórym pomaga się odejść, tylko po to, aby załatwić sprawy dla innych. Nie będę mówił dla kogo. nie pozbywa się dobrych ludzi. Nikt mi nie powie, że idziemy w dobrym kierunku pozbywając się dobrych pracowników. Proszę, aby autor tego pomysłu poinformował, dlaczego podjęto taką decyzję?

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

odnośnie kwestii poruszanych przez radnego Józefa Głuszko w sprawie zwolnień pracowniczych poinformował, że to co się dzieje pomiędzy pracownikiem a pracodawcą to nie jest między radny – pracownikiem – pracodawcą. Stwierdził, że jeśli radny zna się z pracownikiem, to jest to przywilej. Zaznaczył, że Starosta jest kierownikiem jednostki i podejmuje decyzje kadrowe stosowne do okoliczności i sytuacji. Została podjęta taka, a nie inna decyzja i więcej informacji na temat nie zostanie udzielonych. Dodał, że pracownikowi przysługują pewnego rodzaju prawa, z których może skorzystać.

W sprawie stwierdzenia dot. sprzedaży majątku – bazy w Cychrach – poinformował, że było to przedmiotem sesji i posiedzeń Komisji. Zauważył, że nie posiada wiedzy, jakoby Powiat miałby płacić czynsz za korzystanie z bazy. Poprosił radnych o precyzyjność w swoich wypowiedziach. Dodał, że Powiat jest użytkownikiem części, a nie właścicielem, i nie ponosi innych opłat, które ponosił do tej pory. Okres 8 lat, który został zapisany w akcie notarialnym może zostać przedłużony na kolejne lata. Poza tym Powiat jest wpisany w Księdze Wieczystej i ma przypisane prawa w akcie notarialnym. Powiat jest zabezpieczony w zakresie funkcjonowania bazy dot. zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Odnośnie tego, czy te środki poszły na jakiś cel stwierdził, że Józef Głuszko jest radnym, który czyta budżet i głosuje na sesjach – tak więc tą wiedzę posiada.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 24-04-2012 12:58
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 24-04-2012
Ostatnia aktualizacja: - 24-04-2012 12:58