herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

290/2012 w sprawie wydania decyzji dla stacji diagnostycznej przy ZSP Nr 1 w Barlinku dot. badania i diagnostyki jednośladów

Zgłoszona  przez Pana Tadeusza Maćkałę interpelacja na XIX sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 28 marca br.

w sprawie wydania decyzji dla stacji diagnostycznej przy ZSP Nr 1 w Barlinku dot. badania i diagnostyki jednośladów:

Treść zapytania:

Dlaczego Wydział Komunikacji odmówił wydania decyzji dla stacji diagnostycznej przy ZSP Nr 1 w Barlinku dot. badania i diagnostyki jednośladów, skoro w 2010 roku wydał pozytywną decyzję w tej sprawie.

 

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

 

Naczelnik Wydziału Komunikacji – Robert Petruk

w sprawie niewyrażania zgody na przeprowadzenie badań technicznych stacji przy ZSP Nr 1 w Barlinku poinformował, że taka decyzja została podjęta w styczniu 2011r. Było to następstwem decyzji Dyrektora Transportowego Nadzoru w Warszawie, który stwierdził, że stacja kontroli pojazdów przy ZSP w Barlinku spełnia warunki techniczne, wyposażeniowe i lokalowe wyłącznie do przeprowadzenia badań technicznych pojazdów kategorii B i T, czyli pojazdów dwuśladowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t i ciągników rolniczychdo 3,5 t.. Uzyskanie pozytywnej decyzji Transportowego Dyrektora Nadzoru jest bezwzględnym warunkiem rozpoczęcia działalności gospodarczej w zakresie kontroli pojazdów. Decyzja wydawana jest co 5 lat, dlatego co 5 lat należy odnawiać certyfikat poświadczający. Dodał, że w 2010 roku została przeprowadzona kontrola przez Inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego. Podczas kontroli stwierdzono, że urządzenie służące do kontroli motorowerów i motocykli nie spełnia norm i warunków, które zawarte są w Rozporządzeniach. W związku z tym Dyrektor szkoły został wezwany do usunięcia usterek, których niestety nie usunięto. Dlatego też Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego wydał decyzję ograniczającą zakres prowadzonych badań tylko i wyłącznie do kategorii B i T. Zauważył, że z racji tego, iż decyzja Starostwa wyrażająca zgodę na prowadzenie badań technicznych pojazdów nie może być sprzeczna z decyzją Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego – Starostwo musiało ograniczyć zakres wykonywanych badań technicznych. Minął rok i szkoła nie poczyniła żadnych czynności, aby dokonać zmiany poświadczenia. Na dzień dzisiejszy szkoła nie może wykonywać badań technicznych jednośladów.   

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 24-04-2012 12:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 24-04-2012
Ostatnia aktualizacja: - 24-04-2012 12:25