herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

266/2012 w sprawie kosztów rolowania kredytów (nawiązanie do poprzedniej interpelacji)

 

Zgłoszona  przez Pana Wojciecha Wojtkiewicza interpelacja na XVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu z dnia 29 lutego br.

w sprawie kosztów rolowania kredytów (nawiązanie do poprzedniej interpelacji):

Treść zapytania:

Proszę o respektowanie prawa mieszkańców o dostępie do informacji publicznej, które wprost wynikają z Konstytucji RP. Widać to szczególnie w odpowiedziach na interpelacje i zapytania radnych, które są często niewystarczające i nie na temat. Przepisy określają, jakie informacje powinny znaleźć się w BIP, dlatego wszyscy mieszkańcy powinni mieć do nich dostęp.

Ciągle mówi się o oszczędnościach i działaniach oszczędnościowych. Otrzymałem odpowiedź na interpelację dot. rolowania spłat kredytów, niestety nijak się to ma do tego wszystkiego.

Treść udzielonej odpowiedzi na sesji:

Starosta Myśliborski – Arkadiusz Mazepa

w sprawie pytania: dlaczego rolowanie kredytów kosztuje tak dużo i dlaczego zostało przeprowadzone poinformował, że jeśli nie byłoby działania ze strony Starostwa zmierzającego do odroczenia terminu płatności lub przerzucenia ich w dalszym okresie czasu (mowa o obligacjach, które w poprzedniej kadencji zostały wygenerowane i wydatkowane) to Powiat były w dużo gorszej sytuacji niż jest obecnie. Skutek jest taki, że tego typu działania kosztują. Dodał, że nie kosztowałoby to, gdyby nie były wzięte wcześniej kredyty i obligacje. Spłata kredytów przypadła na ten okres, tak więc, aby była płynność finansowa należało podjąć takie działania. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 28-03-2012 07:22
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 28-03-2012
Ostatnia aktualizacja: - 28-03-2012 07:22