herb BIP - Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

www.powiatmysliborski.pl

261/2012 w sprawie zabiegów pielęgnacyjnych drzew w m. Oborzany:

 

Zgłoszona przez Pana Tomasza Jaremę  interpelacja na XVIII sesji Rady Powiatu w Myśliborzu dnia 29 lutego 2012r.

 

 

w sprawie zabiegów pielęgnacyjnych drzew w m. Oborzany:

 

 

 

 

Treść zapytania:Rada Sołecka wsi Oborzany dnia 5 kwietnia 2011r. złożyła wniosek do Starostwa Powiatowego o dokonanie zabiegów pielęgnacyjnych lip rosnących w centrum wsi oraz wycinkę topoli rosnących na wjeździe do wsi od strony Dębna. Drzewa rosną przy drodze powiatowej Dębno-Boleszkowice. W odpowiedzi z dnia 18 i 25 kwietnia 2011r. Rada Sołecka wsi Oborzany została poinformowana, że lipy będą poddane zabiegom pielęgnacyjnym polegających na usunięciu suchych gałęzi w okresie powegetacyjnym. W związku z tym, że ten okres mija moje pytanie brzmi: czy w najbliższych dniach Starostwo wykona te zabiegi? Jednocześnie Rada Sołecka w Oborzanach została poinformowana, że rozpoczęto procedurę związaną z uzyskaniem zgody na wycinkę topoli przy wyjeździe ze wsi Oborzany.  Kiedy Starostwo przystąpi do usuwania schorowanych drzew, które stwarzają zagrożenie dla użytkowników drogi powiatowej Dębno-Boleszkowice.

 

Treść udzielonej odpowiedzi:

 

 

Informuje, że zabiegi pielęgnacyjne drzew w pasie drogi powiatowej nr 2136Z we wsi Oborzany wykonane zostaną w m-cu marcu br.

Z uwagi na dużą ilość topól zlokalizowanych w pasie drogi powiatowej nr 2136Z  i ograniczone moce przerobowe wycince poddane zostaną drzewa w złym stanie zdrowotnym.

W przypadku pozostałych drzew przeprowadzone zostaną cięcia pielęgnacyjne.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Sobiegraj 19-03-2012 08:54
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dagmara Gembiak 19-03-2012
Ostatnia aktualizacja: - 19-03-2012 08:54